Teplárny v Karlovarském kraji bedlivě sledují předpovědi počasí. Některým domácnostem už zatopily, jinde si na teplo ještě pár dní počkají. „Podle zákona se musí topit od října do května. Není to ale pravidlem, záleží na nočních teplotách," sdělil Ivan Pavelek, vedoucí provozu Ostrovské teplárny. V Kraslicích na Sokolovsku se někteří lidé dokonce topení přímo dožadovali.

„S topením začínáme, když dva dny za sebou spadne teplota pod 13 stupňů," řekl pracovník Karlovarské teplárenské. Karlovy Vary se tak topení poprvé dočkaly tuto středu, stejně jako nedaleký Ostrov. „Pokud se počasí příští týden zlepší, mohli bychom kotle zase na nějaký čas vypnout," dodal. V tom se shoduje s Ivanem Pavelkem z Ostrova. „Musíme zkrátka počasí neustále sledovat. Loni jsme například přitápěli celému Ostrovu už celý srpen," uvedl.

Podobná situace je i v Sokolově. „Přitápíme od zahájení topné sezony, tedy od 1. září. Týká se to hlavně nočního provozu. Pokud by se noční teploty dlouhodobě zvýšily, systém se automaticky vypne," konstatoval Karel Rambousek, prokurista Sokolovské bytové. Podle něj se ale v Sokolově zatím občané topení nijak nedožadovali. To v Kraslicích je situace jiná. „Někteří z našich klientů už se na nás obraceli, že by si přáli topení zahájit," připustil Otakar Mika z Kraslické městské společnosti.

 „Od začátku týdne jsme tedy postupně jejich přání vyhověli. V Kraslicích je průměrná roční teplota šest stupňů a žije tady spousta dětí, je nezbytné brát na to ohled," pokračuje Mika. „Tento víkend už se po dokončení všech rekonstrukcí bude topit v celých Kraslicích," dodal.

I v Chebu už klesající noční teploty zaregistrovali. „Topit se začalo minulý týden," sdělil Tomáš Ivanič z chebské radnice. S tím ale nesouhlasí Dana Žáčková, místní obyvatelka. „Bydlím ve Valdštejnské ulici, a tam se rozhodně ještě netopí," postěžovala si. „V panelákovém bytě tak mrznu jako pes." Důvodem je podle radnice to, že se topení zahajovalo v různých částech města postupně. „V některých částech města radiátory zatím skutečně hřát nemusí," upřesnil Ivanič závěrem. ⋌