Po sjezdovkách Dámská a Pařezovka bude od soboty ve Skiareálu Klínovec otevřena také sjezdovka Přemostěná. Sjezdovky jsou v dobrém stavu, pokryty zhruba půl metrem technického sněhu. Pro lyžaře bude k dispozici pět kilometrů sjezdovek různých druhů obtížnosti. Spuštěny budou rovněž lanové dráhy SUZUKI a Prima Express. „Lanová dráha Prima Express bude fungovat obousměrně v režimu pro pěší, s možností přepravy lyží, snowboardů a bobů. Cesta z Jáchymova k Prima Expressu je nyní pohodlnější díky nové komunikaci," uvedl mluvčí skiareálu Adam Svačina. Otevřen bude také dětský park Primáček u Huga u dolní stanice Prima Expressu, vybavený dvěma pojízdnými koberci a spoustou zábavných překážek, dále lze využít služeb zdejší lyžařské školy a půjčovny s úschovnou, servisem a Hugovým dětským koutkem. „Od soboty zahajujeme rovněž pravidelnou skibusovou dopravu z Jáchymova k Prima Expressu a z Božího Daru, Loučné a Háje na Klínovec. Skibusy budou zatím jezdit podle dočasného jízdního řádu, který je na webových stránkách Skiareálu Klínovec," poznamenal Svačina.

Kolem 40 centimetrů převážně technického sněhu je k dispozici na sjezdovce ve středisku Skipot v Potůčkách. V Potůčkách připravili pro nejmenší lyžaře novou mírnou sjezdovku s dětským vlekem. Začalo tady i večerní lyžování, a to v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu.

Kolem 35 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách ve Skiareálu Bublava Stříbrná, který také na víkend slibuje pěkné svezení alespoň na některých tratích. K dispozici by měly být minimálně dvě sjezdovky, a to červená Střední Bleiberg a modrá sedmička Dětský park.

V sobotu zahájí sezonu Skiareál Mariánky.V provozu tady bude levý vlek a levá část Slalomáku.

Ve skiareálu Neklid Boží Dar je od včerejška v provozu sjezdovka a vlek Za Prahou. Na sjezdovce je souvislá, zhruba dvaceticentimetrová vrstva technického a přírodního sněhu. „V případě, že se rapidně nezhorší sněhové podmínky, spustíme od soboty i vlek Hranice a přilehlou sjezdovku. Nadále intenzivně pracujeme na zprovoznění sjezdových tratí na Neklidu, snad se to povede příští týden. Návštěvníci mohou nyní lyžovat za speciální slevu, která je 40 procent z ceníkových cen," uvedl mluvčí skiareálu Filip Majkus.