S následky oblevy se potýká skiareál Neklid - Boží Dar. „Díky ochlazení bylo možné obnovit provoz systému umělého zasněžování. Vše spěje k brzkému obnovení provozu v plném rozsahu. Prozatím zůstává v provozu pouze vlek Za Prahou (D) a Hranice (G), ostatní sjezdovky budeme spouštět postupně," informoval mluvčí střediska Filip Majkus.

Ve skiareálu Klínovec byly včera v provozu všechny lanovky včetně Prima Expressu. Sjezdovka Jáchymovská byla z důvodu špatných klimatických podmínek uzavřena. Ostatní sjezdovky jsou v dobrém stavu a pokryty 30 až 60 cm technického sněhu. "Během včerejšího dne a noci napadlo přes 10 cm nového sněhu. Připraveno více než 9 km sjezdovek všech obtížností, včetně dětského parku Primáček u Huga. V provozu jsou lanovky Prima Express, CineStar Express, SUZUKI, Dámská dále vleky E a F. Večerní lyžování probíhá každý den na sjezdovce Pod Zámečkem od 16:00 do 21:00. V provozu jsou skibus mezi vrcholy Klínovce a Fichtelbergu a dále pravidelné linky z Háje, Loučné, Božího Daru, Mariánské, Jáchymova a Kovářské," uvedl mluvčí areálu Adam Svačina.

Obleva příliš nezasáhla sjezdovku v areálu Skipot v Potůčkách, kde je kolem 70 centimetrů technického sněhu. Kromě neděle je tady každý den od 18:00 do 21:00 večerní lyžování.

Ve Skiareálu Plešivec je od středy v provozu lanovka Modesgrund, lanovka Abertamy a sjezdovky č. 4 Aida, č. 5 Pavla a č.6 Renata. Dále pak dětský pás v dětském centru. „Tak nám trochu nasněžilo, ale je to něco málo přes 10cm. Od středeční noci se snažíme dosněžit vrchní část Hany, ale teploty kolem minus 3 a silný vítr nám to moc neumožňuje, takže to pravděpodobně na víkend nepůjde. Povolali jsme tedy bagr a navážíme spojovací cestu Danielu II, abychom mohli od soboty zprovoznit LD Pstruží, po které se dostanete zpět z kopce k dolní stanici. Hlavně se využijí parkoviště ve Pstruží a samoobslužná restaurace Fabrika ve Pstruží. Večer či spíše v noci ještě podáme aktuální informace," uvedl zástupce střediska Petr Voráček.

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je v provozu kromě snowtubingu. Lyžuje se rovněž v Perninku.

Na horách na Sokolovsku se včera objevily sněhové přeháňky, vlekaři tak doufají, že přírodní sníh ještě připadne a podmínky na svazích se začnou lepšit. Na Sokolovsku je v provozu pouze Ski Centrum Bublava Stříbrná, které hlásí 25 cm sněhu. V provozu je sedačková lanovka Stříbrný potok, Střední Bleiberg, Lesní a dětský park.

V Mariánských Lázních je v provozu kabinková lanová dráha, lyžařský vlek č.II, dětský park s posuvným pásem a lanovým vlekem, sjezdovky Krakonoška a levá polovina Slalomáku, lyžařská škola, půjčovna, servis a občerstvení.