Otřesný případ a nezodpovědnost majitelky jedenácti zvířat. Až poté, co v exekuci přišla žena o bydlení, vyšlo najevo, že v jedné místnosti měla doma jedenáct psů. Ti nebyli označeni čipem ani tetováním, nebyli očkováni, odčerveni či kastrováni. Skončili tak v záchytném zařízení pro zvířata ve Vránově.

„Majitelce exekučně zabavovali byt, kde v jedné místnosti žilo jedenáct nenaočkovaných pejsků, kteří se navzájem křížili. Pejsci byli převezeni k nám do zařízení, jedná se o křížence menšího vzrůstu, různého stáří," informuje vedoucí útulku Veronika Fazekašová. Ta přitom neustále doslova bombarduje veřejnost, ať není lhostejná k podobným případům.

„Za rok by v tom bytě mohlo být těch psů třeba třicet," říká. Apeluje i na majitele zvířat, kteří se ocitnou v nouzi. Ať už finanční či rodinné. „Ozvěte se, zavolejte, přijeďte, něco vymyslíme. Najdeme řešení, hlavně zvířata nikam nevyhazujte či neuvazujte v lese," žádá Fazekašová. V současné době je záchytné zařízení ve Vránově plné.

„Tolik psích hlaviček, které by chtěly pohladit, vůbec nevíme, komu se věnovat dřív," konstatuje Fazekašová. Ale vedení útulku se snaží udat pejsky přes sociální sítě, internet či mnohdy pomůže i pouhý telefon. Zvířata tak nemusejí trávit ani jeden den v útulku, což je pro ně nejlepší.
Otřesný případ jedenácti psů odsuzuje i veřejnost.

„Viděla jsem odběr pejsků, bylo mi jich tak líto. Doufám, že najdou hodné páníčky," reaguje na jedné ze sociálních sítí Petra Violová. Přidávají se další. „Je mi jich líto, ale rozhodně si hafani polepší, i kdyby se nenašel žádný zájemce. A paní majitelka (nazvali jste ji velmi slušně) doufám ty fešáky již do rukou nikdy nedostane," sdělil Jarda Krejča.

Na internetu najdou zájemci nejen fotografie, ale i krátká videa z útulku. Fazekašová tvrdí, že nechtějí být jen odkládacím zařízením, ale snaží se najít opuštěným psům nový domov. O tom, že se jim to daří, hovoří i další fakt. Do Sokolova si jezdí pro zvířata lidé z Kolína, Poděbrad i Prahy. Vránov leží mezi Sokolovem a Boučím. Přijet se podívat může každý. Kontakt na Veroniku Fazekašovou je 775 868 649. Info a fotky naleznete i na internetu.