„Na straně příjmů předpokládáme částku 275 milionů roku a na straně výdajů počítáme s částkou 350 milionů korun,“ informoval starosta města Petr Třešnák.

Rozdíl pětasedmdesát milionů korun je podle jeho slov dán tím, že město chce investovat převážně prostřednictvím dotací. Investiční akce si však musí předfinancovat. Ve srovnání s loňským rokem se Mariánské Lázně chystají šetřit na provozních výdajích. „Konkrétně jde o dvaadvacet milionů korun, které budeme moci využít na něco užitečnějšího,“ řekl starosta.

V letošním roce chtějí Mariánské Lázně investovat téměř dvanáct milionů korun a na jejich úklad a správu dalších patnáct milionů. V rozpočtu se například počítá také s první etapou obnovy veřejného osvětlení, na tyto práce by mělo jít dvanáct milionů korun. Na zajištění lékařské pohotovosti by pak měly jít dva miliony korun.

„Pro příspěvkové organizace, jako jsou mateřské školy a třeba základní umělecká škola, je připravena částka dvaačtyřicet milionů korun. Z toho deset milionů korun půjde na správu městských sportovišť a dvanáct milionů korun na rekonstrukci dílen Základní školy Úšovice,“ uvedl Petr Třešňák.