K málem zapomenutému projektu na vytvoření vysoké školy zaměřené na balneologii, rehabilitaci a případně i další příbuzné obory se vrací město Karlovy Vary. Magistrát přislíbil vzniku veřejné vysoké školy plnou podporu a nyní bude o jejím založení jednat s Univerzitou Karlovou v Praze. Jednalo by se zpočátku o její detašované pracoviště a poté o plnohodnotnou fakultu, pokud univerzita na projekt přistoupí.

O zřízení státní vysoké školy, a to rehabilitační fakulty město naposledy uvažovalo před deseti lety, ale projekt nakonec spadl ze stolu kvůli nevůli politiků. To se nyní mění, protože Karlovy Vary o vznik této vysoké školy znovu usilují. „Musíme nejprve jasně deklarovat, že podporu města tato vysoká veřejná škola má. Její vznik podpořil i europoslanec Svoboda, bývalý rektor Karlovy univerzity Hampl i vedení Karlovarské krajské nemocnice," uvedl primátor Kulhánek (KOA). Ten chce o celém projektu jednat na ministerstvu školství už v pondělí. Vedení města by podle něj škole pomohlo se zázemím a poskytlo budovu.

Podle Jana Klímy, který na projektu veřejného vysokého školství v Karlových Varech dlouhodobě pracuje, je o studium fyzioterapie v současné době eminentní zájem a školy evidují převis poptávky. Navíc některé soukromé vysoké školy nevykazují dostatečnou kvalitu, což by mohlo vzniku veřejné školy v Karlových Varech pomoci. „Máme i podporu vedení Lázní Jáchymov. V prvním roce by mohlo začít studovat kolem třiceti studentů a pak školu dále rozvíjet," vysvětlil Jan Klíma. Studium by mohlo začít už v roce 2017.(