Hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) ještě před týden neskrývala z těchto zpráv rozladění, ale rezolutně prohlásila, že udělá vše pro to, aby byla tento studijní obor v příštím školním roce v Sokolově otevřen.

A to se podařilo. „Ministerstvo obrany přehodnotilo svůj postoj k otevření pobočky Vojenské střední školy Moravská Třebová v Sokolově a  pobočka se otevře už ve školním roce 2018/2019,“ uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí. Informace navíc potvrdila i samotná ministryně Karla Šlechtová. „Vzhledem ke znalosti rizik pevně doufám, že projekt, jehož stoprocentní úspěch mně osobně garantovala paní hejtmanka Vildumetzová, bude nakonec úspěšný a Karlovarský kraj v pobočce získá kvalitní, odbornou a všeobecně uznávanou školu s adekvátní naplněností a spokojenými frekventanty. Je to pro nás všechny o to důležitější, že úspěch otevření a zavedení pobočky Vojenské střední školy v Sokolově je klíčový pro otevření případných dalších poboček v jiných krajích,“ zdůraznila ministryně Šlechtová. Dodala, že ona osobně plně podporuje vojenské vzdělávání v celé České republice a bude klást maximální důraz na jeho kvalitu a budoucí uplatnění absolventů v řadách Armády České republiky. Rozhodnutí ministryně Šlechtové hejtmanka Vildumetzová přivítala s úlevou.

„Mám velkou radost, že paní ministryně opětovně zvážila možné otevření pobočky vojenské střední školy v Sokolově a informovala mě o tom, že je připravena vydat změnový pokyn k vyhlášení podmínek přijímacího řízení pro obor vzdělání Elektrotechnika v Sokolově, v pobočce vojenské střední školy, už pro školní rok 2018/2019. Musím ocenit věcný přístup ministerstva obrany k našim požadavkům na urychlení otevření pobočky a věřím, že výsledkem naší spolupráce bude kvalitně fungující pracoviště vojenské střední školy v Sokolově s úspěšnými absolventy,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Kapacitně půjde od září 2018 zatím o jednu vojenskou třídu při Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově. Kromě plánovaného elektrotechnického oboru by se zde v budoucnu mohl učit i armádou nově požadovaný obor Strojírenství, k němuž má tato škola dobře vybavené učebny praktického vyučování.

K propagaci Senior Pasů, které se staly v regionu málem hitem, bude sloužit i speciálně upravený automobil s nepřehlédnutelnými polepy.
Na možnost využívat Senior Pasy upozorní také speciální automobil