Sokolovské taneční studio Mirákl si připsalo na konto další fenomenální úspěch. Na brněnském tanečním veletrhu Dance Life Expo v konkurenci jedenácti úřadujících mistrů republiky ve všech tanečních disciplínách dokázaly tanečnice z Miráklu zvítězit. S choreografií W.A.Y. si tedy z Brna přivezly titul Mistr mistrů.

„Byl to naprosto úžasný zážitek. Na holky jsem byla moc pyšná už ve chvíli, kdy jsem věděla, že postupují do finále šesti nejlepších. V seniorské kategorii totiž letos závodí prvním rokem," vypráví s nadšením trenérka a vedoucí Miráklu Andrea Burešová. „Celkově byla v Brně skvělá atmosféra. Už při rozcvičování v prostoru šaten si holky získaly své obdivovatele v ostatních tanečních skupinách. Když ale dotančily W.A.Y., ozval se ze zaplněné výstavní haly obrovský aplaus," říká Burešová.

Na Dance Life Expo se sjeli mistři republiky všech tanečních disciplín. Mirákl se tedy utkal s tanečními mistry hip hopu, street dance, disco a dalšími. „Tanečnice z kategorie disco jsem já osobně tipovala na vítěze. Jsou mistryněmi světa a měly nádhernou choreografii. Miráklu ale kromě skvělého tance nejspíš pomohla i vizualizace, která se při jejich vystoupení promítala na velkém plátně za pódiem. Připravil nám ji grafik Jiří Kubík," vysvětluje Burešová.

„Jely jsme si do Brna spíš užívat. Jednalo se totiž o velkou akci, spojenou i s workshopy s předními českými i zahraničními tanečníky. Spoustu nových věcí jsme se přiučily a vítězství už byla spíš taková třešnička na dortu," raduje se tanečnice Markéta Vajdíková. „Atmosféra byla příjemná, v zákulisí žádná rivalita nepanovala. Naopak, je fajn se setkat s lidmi z jiných disciplín, vyměnit si zkušenosti. Načerpaly jsme spoustu inspirace," říká Vajdíková.

Aktuálně bude soubor ale nadále pokračovat v tvrdém tréninku. Do konce roku jej čekají ještě dvě mistrovství světa. „Přidávat trénink už není kam. Holky mají normální režim ve škole, nemají žádné úlevy. Navíc trénují malé děti. Vydávají ze sebe maximum," uzavřela Andrea Burešová.