Za dva miliony korun koupí Sokolov nemovitost v lokalitě u nádraží a do ní chce nasměrovat několik sociálních služeb najednou, včetně nabízené pomoci bezdomovcům.

Město stan nechalo postavit vždy v zimě, a to kvůli stížnostem občanů na bezdomovce. Lidé bez střechy nad hlavou se jim stahovali do společných prostor panelových domů či na chodby nemocnic, kde se snažili přečkat chladné noci. Stan však dosloužil a město muselo řešit, co dál.

„Zastupitelé schválili odkoupení nemovitosti v Nádražní ulici za 2 miliony korun. Chceme zde nabízet sociální služby od pomoci bezdomovcům přes sociální poradenství či potravinovou banku," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Poskytovatele služeb bude město teprve soutěžit. Lidé v nouzi by zde měli možnost využít služeb neziskových organizací.

Vedení města zdůrazňuje, že prioritou je ochrana obyvatel Sokolova. Mezi bezdomovce bude pravidelně docházet lékař, sociální pracovníci či městská policie. Sokolov je také jedním z mála měst, kde přestupky bezdomovců dotahují až do konce. Udělují se zde i zákazy pobytu ve městě. Kdo je nedodrží, končí za mřížemi. Prozatím poslední případ jednoho z bezdomovců je sedm měsíců natvrdo v ostrovské věznici.