"Jindra prodělal v roce 2015 leukémii. Tu po dvou letech léčby úspěšně porazil, ale jako nechtěný dárek z ozařování a chemoterapií se u něj objevila epilepsie. Už třetí rok nefungují žádné léky a Jindra má až sedm záchvatů denně. Podstoupil i operaci vagoveho stimulátoru, který je bohužel též bez efektu," nastínil nelehký osud svého syna jeho otec Jindřich Svoboda.

V Buď dobrej stánku si budou moci návštěvníci festivalu o příběhu Jindry přečíst více a přispět přímo do úředně požehnané pokladny. Finanční prostředky budou využity na potravinové doplňky, léky, úhradu letního tábora pro epileptiky a úhradu školních potřeb pro Jindřiška. Možné je přispět už nyní, a to přes číslo transparentního účtu neziskové organizace Pomáhej Srdcem,z.s., které si zaslouží poděkování za velkou podporu a výbornou spolupráci. Číslo účtu je: 2001261754/2010, variabilní symbol 2009. Do zprávy pro příjemce nechť dobrovolní dárci napíší zprávu: Buď dobrej 2023 Jindra.

Lidé také mohou nechat ve stánku svůj zálohovaný RiR kelímek a přenechat zálohu pro Jindru. Pokud si kdokoliv nemůže dovolit přispět finančně, pomohou i vzkazy, které mohou lidé Jindrovi zanechat v zápisníku, který bude též na místě. Počítá se nejen každá koruna, ale i každé vlídné slovo.

Akce se uskuteční v sobotu 29. července na pláži u rybníka v Nové Roli. Poslední červencovou sobotu tady pod širým nebem vystoupí kapela Wohnout, zpěvačka Bára Poláková, skupina Krausberry, hudebník Honza Křížek a mnoho dalších. Akce láká také na plážovou DJ´s show a nebo odpolední dětský program zdarma.

,,Naposledy u nás hráli právě před třemi lety pro velmi omezený počet diváků. Jsme rádi, že se k nám kapela vrátí nejen kvůli fanouškům, kteří se tehdy na RiR nedostali, ale taky proto, že je naše pláž prostě miluje,“ říká zakladatel festivalu Jiří Švec. Po vystoupení poslední kapely na hlavním pódiu jsou pro návštěvníky k dispozici autobusy, které je rozvezou do okolních měst, jako jsou Karlovy Vary, Chodov, Sokolov, Nejdek, Hroznětín a Ostrov. Parkování na místě je pro účastníky akce zajištěno zdarma. Zájemci mohou využít také louky určené ke stanování a po akci přespat na místě. A jelikož se festival koná na pláži, tak plavky sebou. Záštitu nad akcí poskytlo město Nová Role.