Navíc právě ve středu poprvé vyjel mobilní očkovací tým, aby naočkoval bezdomovce v Ostrově, Karlových Varech a Nové Roli. Podle předběžných odhadů jde asi o 80 lidí.

Prvním místem, které vakcinaci bez předchozí rezervace termínu v centrálním registračním systému nabízí, je očkovací centrum v klášteře sv. Antonína Paduánského v Sokolově. Lidé je tam mohou podstoupit vždy od pondělí do pátku mezi 16. až 17. hodinou. Celkem jsou zdravotníci schopni aplikovat neregistrovaným 24 dávek vakcíny denně.

Peníze z EU mají pomoci lidem bez práce i uhelným regionům.
Karlovarský kraj se stížností v Bruselu neuspěl

„Dalším místem pro očkování bez registrace se v Karlovarském kraji stane očkovací centrum v Kulturním centru Svoboda v Chebu, kde bude od středy 28. července vyhrazen čas od pondělí do pátku pro zájemce v době od 14. do 15. hodiny. Kapacita je asi 50 očkovaných denně. Následně v karlovarské KV Areně se mohou neregistrovaní nechat očkovat od soboty 7. srpna, a to v časech od pondělí do pátku mezi 15. až 17. hodinou, v sobotu a v neděli mezi 10. až 12. hodinou,“ upřesnila lékařská ředitelka a krajská koordinátorka očkování Dagmar Uhlíková.

„Jasně se ukazuje, a to nejen u nás, ale i celosvětově, že očkování chrání proti šíření nákazy a těm, kteří během léta cestují do zahraničí, výrazně usnadňuje pohyb mezi jednotlivými státy, po návratu nemusejí do karantény, především ale neohrožují své blízké. Proto chceme umožnit lidem i očkování bez registrace, pokud se nechtějí nebo nemohou registrovat v elektronickém systému,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.