„Je to jedno z posledních oddělení, které nutně vyžaduje opravu," vysvětlil náměstek. Do konce roku má už být proto vypracovaná projektová dokumentace. Tuto zakázku od kraje získala jihlavská společnost Ateliér Penta za milion 540 tisíc. Finanční rozpětí podaných nabídek bylo podle náměstka Pánika velké, ta nejdražší činila téměř čtyři miliony, ale částka, kterou nabídla vítězná společnost, podstřelená rozhodně není. Na druhém místě se umístila společnost Jurica.

Karlovarský kraj nyní bude na opravu porodnického oddělení v karlovarské nemocnici hledat zdroje financování. Částku odhaduje na padesát až osmdesát milionů. Pokud vše půjde hladce, přestavba porodnice by měla být hotova do konce příštího roku. „Jednat budeme s Ministerstvem financí i s městem," vysvětlil náměstek Pánik.

Právě Karlovy Vary se letos poprvé k financování nemocnice přihlásily. Kraji na opravu plicního oddělení přispějí deseti miliony ve dvou splátkách. Náročná obnova byla zahájena letos v květnu a díky investiční akci za více jak 70 milionů korun bude v lůžkovém pavilonu C přistavěna nástavba, do které se ze starého, nevyhovujícího pavilonu přestěhuje plicní oddělení.

Stavební práce by měly být hotovy do konce tohoto roku. Na financování projektu získal kraj dotaci od Ministerstva zdravotnictví ve výši padesáti milionů korun. Podle Pánika je pro ČSSD zdravotnictví v kraji prioritou a hodlá v modernizaci nemocnic pokračovat.