„Magistrát má do 19. srpna čas na registraci nebo odmítnutí kandidátek. Teprve poté zveřejníme jména kandidátů," uvedla Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

Sedm z nich už ovšem svou kandidaturu zveřejnilo. Hnutí ANO vysílá do horní komory parlamentu žokeje Josefa Váňu. Ten pro Deník uvedl, že po poradě s rodinou souhlasil a volební mítinky už nyní pravidelně absolvuje s koněm.

ODS vysílá do Senátu známého lékaře Jiřího Brdlíka, současného karlovarského zastupitele. KSČM tentokrát vsadila na ženu, a o přízeň voličů se tak bude ucházet Věra Bartůňková, také karlovarská zastupitelka, s velmi ostrým jazykem. Zelení zvolili také ženu, Věru Ježkovou.

Do Senátu i v letošních volbách míří osvědčení političtí matadoři. Mezi ně rozhodně patří Jan Horník, starosta Božího Daru. Ten je senátorem už od roku 2004 a letos bude pod hlavičkou hnutí STAN kandidovat potřetí. Horníkův první souboj o senátorský post byl napínavým thrillerem. Ve druhém kole se utkal s tehdejším hejtmanem za ODS Josefem Pavlem a byl to souboj o prsa.

Nováčkem na senátorské svodce je starosta Ostrova Pavel Čekan. Ten bude o senátorské křeslo bojovat za ČSSD.

Za ALTERNATIVU bude do Senátu kandidovat Jiří Kotek, dlouholetý karlovarský politik, v roce 1989 zakládající člen Občanského fóra a nelítostný kritik korupce a klientelismu. Utká se tak se svým bývalým kolegou a přítelem Janem Horníkem. Osmý kandidát je zatím neznámý a kandidaturu dosud nezveřejnil.

Volby do Senátu se letos konají 7. a 8. října, druhé kolo, kam postoupí dva nejúspěšnější kandidáti, se bude konat v případě nezvolení senátora v prvním kole 14. a 15. října.