Ve Skiareálu Neklid Boží Dar se díky ochlazení daří uměle dosněžovat sjezdovky, které jsou pokryty souvislou vrstvou kvalitní sněhové pokrývky. Její výška se pohybuje mezi 40 až 60 centimetry. „Pro začátečníky jsou připraveny sjezdovky Za Prahou (B) a Hranice (G), kde jsou pro zpestření připraveny terénní vlny. Snowboardistům a freestylistům je k dispozici upravený snowpark s mnoha překážkami. „V sobotu si návštěvníci mohou vyzkoušet lyže české značky LUSTI," uvedl mluvčí areálu Filip Majkus.

Testování je připraveno přímo na Neklidu vedle sjezdovky Moser. „Zkušení lyžaři vám rádi poradí s výběrem správných lyží a nechají vás otestovat širokou řadu modelů. V následujících dnech očekáváme ještě další přírodní sníh, neváhejte tedy dorazit, podmínky jsou ideální," dodal Majkus.

Na krušnohorském Plešivci je před víkendem otevřeno sedm z deseti sjezdových tratí, k dispozici jsou nejatraktivnější pisty černá Jitka, černočervená Aida i červenomodré Hana a Milena. Sněhu je tady momentálně kolem 60 centimetrů.

Ideální podmínky pro lyžování jsou ve Skiareálu Klínovec. Sjezdovky jsou vysněženy a utaženy na manšestr. V provozu jsou všechny lanové dráhy, dále vleky E, F, G a pojízdné pásy v parku u Huga. Do 14. března probíhá každý den večerní lyžování na sjezdovce Pod Zámečkem od 16:00 do 21:00. Pro běžkaře je připraveno 49 km běžeckých tras včetně běžecké magistrály na Horní Halži. „Od neděle bude areál v provozu již od 8:30, pokladny budou otevřeny od 8:00. V neděli se také uskuteční na sjezdovce Pod Zámečkem třetí díl Kids cupu populárních závodů pro děti a mládež. Tentokrát se mladí závodníci utkají v paralelním slalomu," uvedl mluvčí areálu Adam Svačina.

A kde je o víkendu ještě možné dobře lyžovat? Určitě v božídarském skiareálu Novako nebo v Potůčkách ve středisku Skipot nebo na sjezdovkách v Perninku.

Na Sokolovsku je v provozu pouze lyžařský areál v horské Bublavě. Ten hlásí ideální lyžařské podmínky, které vydrží i na jarní prázdniny. „Na svazích leží 40 až 80 cm sněhu. Navíc máme dostatečné zásoby technického sněhu. V provozu je celý areál včetně nejobtížnějšího Velkého Bleibergu," sdělil bublavský vlekař Jiří Lhota.

V Mariánských Lázních je areál v provozu denně od 9:00 do 16:00. V provozu je kabinková lanová dráha, oba lyžařské vleky,dětský park s pohyblivým pásem a lanovým vlekem.Sjezdové tratě Krakonoška a celý Slalomák, výška sněhu 50 až 80 cm.

V dobrém stavu a upravené jsou nadále prakticky všechny běžkařské trasy v Krušných horách včetně populární magistrály a propojek do Německa.