Jedenáct zápasů, dvanáct klubů, šestý ročník. To je krátká statistika Noci boje, která se odehraje v sobotu 11. října od 19 hodin na zimním stadionu v Mariánských Lázních. Co si organizátoři pro příchozí přichystali? A jak zhubnout? Také o tom mluvil Deník s organizátorem akce Jaroslavem Švehlou z Ravána gym Mariánské Lázně.

O víkendu pořádáte Noc boje. Co návštěvníci uvidí?

Soutěž
Deník připravil pro čtenáře soutěž o 2x dvě volné vstupenky na Noc boje. Soutěžní otázka zní: Jak se jmenuje domácí hvězda programu? Správné odpovědi zasílejte na e-mail:
redakce.chebsky@denik.cz, a to do čtvrteční 12. hodiny. Výherce kontaktujeme ve čtvrtek odpoledne telefonicky.

Letošní ročník je již šestý a jako novinku jsme si připravili zápasy v MMA (mixed martial arts), což jsou bojová smíšená umění. V současné době je tento styl považován za nejtvrdší bojový sport.

Je připraveno 11 zápasů v pravidlech thajského boxu, další pak v celosvětově uznávaném stylu K-1 a již ve zmíněném MMA.

Celkem se dostaví na Noc boje dvanáct klubů z celé republiky. Ke zhlédnutí bude pět zápasů v domácích barvách. Daniel 'Dráb' Drábek, Pavel Kuncl a Tomáš Tarant za klub Ravána gym a Patrik Lacuška, Martin Kodýtek za KoDy-Ak mma gym Mariánské Lázně.

Jako zpestření Dance show v podání taneční skupiny Dance Studio Wanted Mariánské Lázně. Samozřejmě velká světelná show na úvod. Moderátorem bude již tradičně Lukáš Hrček z Ostravy.

A kdo bude hvězdou programu?

Chtěl bych zmínit velmi kvalitního a ve světě bojových sportů uznávaného bojovníka, kterým je Daniel Škvor. Dan pochází z Chebu a první zápasy své kariéry odboxoval za náš domácí klub Ravána gym pod mým vedením.

Jako hvězda vystoupí domácí borec Daniel „Dráb" Drábek. Díky své tvrdosti a rychlosti poráží na německé půdě všechny soupeře. V celorepublikovém žebříčku ve váze do 66 kilogramů obsadil osmou příčku a tu si nadále drží…

Akce se připravuje měsíce dopředu. Řekněte, co je při takové organizaci nejsložitější?

Nejde vše, co je potřeba zařídit, řadit na nějaký pomyslný žebříček obtížnosti. Proto musím na vaši otázku odpovědět, že 'vše' je složité.

Vy sám také thajský box trénujete. Když s ním chce někdo začít, co k tomu potřebuje?

Nechat doma strach, obavy, myšlenky o tom, co bude a nebude, zda to půjde nebo nepůjde, a hlavně neposlouchat nesmysly od ostatních a prostě přijít. Ostatní už je na nás.

Nepříjemné rady dávají většinou ti, co na to nemají nebo to zkusili a nezvládli.

Vedete také kruhové tréninky. Jak často by měl člověk cvičit, aby zhubnul nebo aby si udržel kondici? A jaké cvičení je pro to ideální?

'Kruhové tréninky HBW' jsou komplexní cvičení, kde při jednom tréninku procvičíte kompletně celé tělo a spousta z vás i svaly, o nichž ani nevíte, že je máte. Jsou perfektní na hubnutí, formování postavy, zvyšování fyzické kondice, síly a hlavně díky cvičení ustávají bolesti zad, na které trpí každý druhý. Ne vždy jsou rady lékařů 'nic nedělat' namístě. Pamatujte, že ve většině případů je tato rada pouze pojistka, aby se něco nestalo a lékař byl z obliga…

Choďte cvičit na 'HBW kruhové tréninky' a kondice se udrží, anebo půjde ještě víc nahoru.

Beze změny stravy ale asi není možné změnit postavu. Existují nějaká jednoduchá pravidla, kterými by se měl člověk řídit?

Strava je 70 procent úspěchu. Je jasné, že bez tréninku to také nejde, ale pokud držíte pravidla stravování a k tomu dvakrát třikrát týdně cvičení v podobě kardio tréninků, výsledek je zaručený. HBW kruhové tréninky jsou přímo pro ty, co nikam nechtějí patřit, nechtějí se nesmyslně plácat v posilovně a běhání je též nebaví…

Hlavním pravidlem stravování je jíst častěji a v malých porcích. Minimálně pětkrát denně. Omezit bílé pečivo, tučná jídla a sladké nahradit ovocem. Samozřejmě i sladké se musí po troškách jíst. Nic nejde nahradit. Vůle být může, ale upřímně, kdo má výdrž půl roku nesníst nic sladkého a cpát se jen náhražkami v jiné podobě?