Patnáct opilých řidičů za volantem a nehoda opilého motocyklisty. Taková je bilance uplynulých dní na silnicích celého kraje. Kupodivu větší klid byl o Velikonočním pondělí, kdy vrcholila rozsáhlá bezpečnostní akce policie. „Například na rychlostní silnici R6 jsme v pondělním dopoledni zkontrolovali 70 řidičů. Ani jeden z nich nebyl pod vlivem alkoholu," sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Motoristé tak místo pokuty dostali zdarma test na alkohol a nealkoholické pivo. „Myslím si, že takové bezpečnostní akce jsou namístě. Alkohol na silnici prostě nepatří. Na druhou stranu ale musím říct, že až příliš časté kontroly jsou trochu otravné," řekl řidič Pavel Hodina.

O řidičský průkaz rozhodně přijde řidič motocyklu, který boural v obci Ráje. V zatáčce tam přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem. Motorkáře převezli záchranáři do nemocnice s poraněnou nohou. „Dechová zkouška u motocyklisty ukázala 1,30 promile alkoholu. Policisté navíc zjistili, že nemá potřebné řidičské oprávnění pro řízení motocyklu a jeho motorka ani nebyla evidována v registru vozidel," doplnila mluvčí.

Několik pokut rozdali policisté během Velikonočního pondělí také chodcům, kteří se pohybovali v silničním provozu tam, kde neměli. Pokutu dostal například na rychlostní silnici R6 u Transmotelu chodec, který šel po rychlostní silnici směrem na Nové Sedlo. Do peněženky musela sáhnout i skupinka chodců na silnici I/6 směrem na Prahu. Muži se pohybovali v podnapilém stavu v silnici. ´Vyfasovali´ za to pokutu 500 korun.