„Výluka začíná dnes a potrvá až do 30. května, vždy od 8.15 do 19.55," informoval Pavel Raška, vedoucí karlovarského střediska GW Train Regio a. s. Dělníci budou podle něj pracovat na opravách železničního svršku, rekonstrukce se dočkají také výhybky v dopravě v Krásném Jezu.


Po všechny tři dny nahradí dopravce všechny vlakové spoje autobusy, pro které platí stejný jízdní řád jako pro vlaky. „Bude omezena přeprava cestujících na vozíku, přeprava jízdních kol a přeprava kočárků v závislosti na kapacitě daného autobusového spoje," upozornil Raška. Omezení vlakové dopravy na Bečov není zdaleka jediné.


Práce také probíhají na frekventované trati z Karlových Varů do Chodova. „V místě je havarijní stav, plánovali jsme v uvedeném úseku výluku, ale pouze na jedné koleji. Zcela nečekaně se tam propadl násep," popsal před nedávnem potíže dopravců Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.


Další výluka je mezi stanicemi Nejdek – Potůčky a potrvá až do půlnoci 3. června. Také tady vlaky po dobu výluky nahradí autobusová doprava.