Na středečním mimořádném zasedání to odsouhlasili členové valné hromady Loketských městských lesů (LML). Už do konce dubna musí Němečková prostory vyklidit a opustit. „Od prosince měla paní Němečková dluhy, které sice postupně splatila, ovšem došlo tak k porušení nájemní smlouvy. Navíc máme zajištěného už nového nájemce, takže mohu potvrdit, že současná nájemkyně na Farmě Hory končí," konstatoval včera ředitel LML František Kolář.

Sama Němečková byla informací o své výpovědi překvapena. „Minulé pondělí mi byl doručen dopis s odstoupením od podnájemní smlouvy ze strany Loketských městských lesů na základě neuhrazeného jednoho nájmu, který byl ale druhý den zaplacen. Jsem si vědoma své chyby, ale nevěřila jsem, že celá věc dojde do této fáze. Sešli jsme se tedy s ředitelem Kolářem a ten naznačoval, že obnovení smlouvy je reálné. Napsala jsem i písemnou žádost o obnovení podnájemní smlouvy a věřila jsem, že vše bude opět v pořádku. Verdikt mě opravdu zaskočil a jsem si jistá, že je to celé již dávno vymyšlené, protože najednou je zde nový nájemce, který farmu přebírá bez výběrového řízení, a to téměř ze dne na den," reagovala Němečková.

„Z města na nás byly tlaky, aby restaurace byla otevřena celoročně každý den, a naše argumenty, že restaurace neměla v minulých letech vůbec dobrou pověst, spíš naopak, a znovuvybudování dobrého jména je prací na několik let, neprošly. Bohužel jsme před sezonou a farma se nám po roce a půl tvrdé dřiny a nesčetných investic konečně rozebíhala, termíny svateb jsou plně obsazené, penzion je taktéž obsazený na několik měsíců dopředu a i stáje jsou konečně z 80% naplněny. Mám pocit, že tohle již není v moci obyčejného člověka, za kterého se považuji. Moc mě to mrzí a celému tomu nemohu uvěřit," doplnila Němečková.

Jezdecký areál, restauraci a penzion přitom měla v nájmu od roku 2012. (kš)