VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Najít práci a vyřešit problémy pomohl znevýhodněným lidem sociální podnik

Valeč - Projekt, jehož pomocí vznikl Sociální podnik Doupovské hory, uvedla v život obecně prospěšná společnost Leader Academy. Sociální podnik naplňuje principy sociálního podnikání, podporuje místní iniciativy a lokální partnerství na regionální úrovni, tvorbu pracovních míst pro osoby ze znevýhodněných sociálních skupin a jejich integraci na trh práce. Co to tedy znamenalo v praxi?

6.7.2015
SDÍLEJ:

PRÁCI v Sociálním podniku Doupovské hory ve Valči našlo prozatím šest lidí ze sociálně znevýhodněných skupin.Foto: Foto Leader Academy

„Základem projektového týmu byli projektový manažer, finanční manažerka, mentorka a psycholog. Projekt se podařilo zahájit podle harmonogramu. Od Valče jsme získali do dlouhodobého pronájmu jednu halu v areálu civilní obrany. Zájemce o práci si tým zajistil již průzkumem před zahájením projektu. Proto mohla začít nezbytná motivace zájemců, z nichž bylo vybráno šest pracovníků, kteří získali pracovní smlouvu v sociálním podniku," uvedl manažer projektu Zdeněk Mach.

Tito pracovníci si zvolili ze svého středu vedoucího, který ovšem záhy odešel a nahradil jej Roman. Dalšími pracovníky byli Josef, Ondra, Tonda, Anička, Honza, později Jirka, David, Jaroslav a Jakub.

„Na začátku spolupráce jsme se snažili osvojit si podstatu sociálního podniku, a to nejen v otázkách pracovních, ale také v přístupu k vlastnímu životu. Řešili jsme i některé finanční problémy, jako bylo splácení exekucí a půjček nebo zajištění ubytování. Důležitým mezistupněm pro pracovníky sociálního podniku bylo jejich proškolení v různých dovednostech a zvýšení kvalifikace. Získali jsme tak kvalifikované řidiče pro práci s vysokozvihem i pracovníky pro práci se zahradní technikou," poznamenal Mach.

Podnikatelský plán byl založen na dvou činnostech, z nichž jednu překazila nepodařená zakázka na odpady a druhou byl sběr ovoce v sadech.

„Pro každou práci jsme museli nakoupit techniku včetně traktoru, a to z vlastních nákladů, protože traktor nebyl v rozpočtu projektu. Sběr odpadu jsme nerealizovali, museli jsme přepracovat podnikatelský plán, požádat o podstatnou změnu v projektu a původní činnost nahradit jinou. Konkrétně ji rozšířit o údržbu zeleně a přípravné a dokončovací stavební práce. V rámci této činnosti se nám podařilo získat drobné zakázky a stabilizovat firmu," konstatoval Mach.

Podotkl, že zatím se firma nemůže chlubit mnohaletou zkušeností na trhu, ale o to víc chce dokázat, že se postará o nejrychlejší a nejefektivnější řešení každé zakázky.

„Projekt skončil 30. června, nekončí však práce sociální firmy jako takové. Nadále si nás můžete objednávat na čísle 737 444 602. Kontakty a reference na naši práci rádi poskytneme, včetně konkrétní pomoci při založení sociálního podniku," dodal Zdeněk Mach.

Autor: Vladimír Meluzín

6.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledá se Talent města Nové Sedlo „Zlaté srdce“

Ilustrační foto

Prodavačka sebrala peněženku na paletě, zmizelo z ní 10 tisíc

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení