Konat by se měl v pondělí 5. prosince na náměstí Republiky, a to pod dohledem komisařů z Agentury Dobrý den Pelhřimov, kteří všechny patřičně ustrojené účastníky spočítají a rekord poté oficiálně potvrdí.

Pokus o ustanovení nového českého rekordu, pořádaný třetím plzeňským obvodem, začíná již v 16 hodin, kdy na pódiu vystoupí se svým představením Techmania Science Center. „Od 17 hodin zahrají Maxim Turbulenc, od 19 hodin to rozjede plzeňská kapela Semtex a po osmé by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony,“ informoval I. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. Starosta David Procházka doplnil, že na děti čekají dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek.

„Každý příchozí Mikuláš, anděl nebo čert splňující podmínky bude zaregistrován na příslušném místě a zapsán do registrační listiny. Na základě toho obdrží tzv. certifikát pravosti. Ve 20 hodin se pod centrálním pódiem uskuteční sraz přítomných čertů, andělů a Mikulášů spojený s hromadným focením,“ informoval prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky v Plzni sledovaly tisíce lidí. Letos zdobí střed města patnáctimetrová jedle ojíněná.
Plzeň rozsvítila na náměstí Republiky svůj vánoční strom

Dodal, že započítáni budou jen ti, kteří se dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas, odpovídající oblečení. Nutné andělské vybavení čítá andělská křídla, dlouhé vlasy (není nutno světlá barva) nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele nebo čelenka se svatozáří, popř. třpytky ve vlasech, bílé či světlé oblečení. Mikuláš pak musí mít biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení.

„Přejeme si, aby lidí přišlo co nejvíce, a stejně tak těch, kteří se do pokusu o rekord zapojí. Doufáme, že to číslo bude v řádu stovek,“ uzavřela mluvčí obvodu Michaela Adámková.

České rekordy

Plzeň se mezi rekordy s mikulášskou tematickou teprve zapíše, ale některé již byly stanoveny. Deník ve spolupráci s agenturou Dobrý den vybral ty nejzajímavější:

- Společnost CIPA zorganizovala s pomocí společnosti 5to12productions charitativní mikulášskou besídku, v rámci které byl před zraky komisařů z pelhřimovského Muzea rekordů v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štěchovicích představen obří dort ve tvaru Mikuláše o výšce 215 cm a váze 185 kg. Na dortu pracoval po dobu pěti dní vrchní kuchař hotelu Hilton Prague Youri Baltaliyski.

- Celkem 9236 dutých čokoládových figurek Mikulášů bylo snědeno v průběhu pouhých dvou hodin v jedenácti obchodních domech na jedenácti různých místech České republiky a Slovenska, a to na Mikuláše v úterý 5. prosince 2000.

- Město Osek uspořádalo akci, při níž se v jednu chvíli na jednom místě sešlo třináct lidí se jménem odvozeným od slov Čert, Anděl a Mikuláš. Zápis do České knihy rekordů se konal jako součást akce Mikuláš jak ho neznáte.

Ilustrační foto
Pekla na Klatovsku otevřou opět své brány, můžete na hrad i do sklepení

- Městská knihovna Sedlčany, týdeník Sedlčanský kraj a TJ Tatran Sedlčany uspořádaly akci, v rámci které se na zdejší ledové ploše sešlo 54 lidí na bruslích přestrojených za Mikuláše. Každý ze zúčastněných musel mít mikulášskou čepici, vousy a plášť.

- Základní škola T. G. Masaryka Třebíč uspořádala akci, při níž se na jednom místě srotilo 647 čertů a čertic. Všichni zúčastnění žáci a zaměstnanci školy i rodiče byli zkontrolováni komisařem pelhřimovské Agentury Dobrý den, který mohl konstatovat, že všech 647 čertů mělo čertovské přestrojení, rohy, ocas a masku či začerněný obličej.

„Další mikulášská či vánoční NEJ lze obdivovat v Muzeu rekordů v Pelhřimově,“ připomněl Marek.