Stejně tak přibývá společných akcí policistů z Česka i Německa. Poslední z velkých akcí tohoto typu byla kontrola velkého rozsahu na parkovišti u Transmotelu na dálnici D6, zaměřená na nákladní dopravu.

„Kolegům z policejních ředitelstvích Zwickau, Chemnitz a z Krajského ředitelství v Ústí nad Labem jsme představili speciální vozidlo financované z projektu Evropské unie. Obdobná vozidla přivezli také policisté ze Zwickau. Z Chemnitzu pak přijeli na motocyklech, které jsou rovněž v omezené míře vybaveny ke kontrole nákladních vozidel přepravující zboží a osoby,“ uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Nové speciální automobily mají kromě jiného kameru umožňující kontrolu chování řidičů za jízdy.

Další vybavení slouží ke kontrole technického stavu, uložení nákladu a dodržování maximální doby řízení nebo dodržování doby jízdy a přestávek řidičů nákladních vozidel.

„Při poslední společné kontrole jsme například zjistili, že celkové zatížení jízdní soupravy v Německu je maximálně 40 tun, u nás je to ale 48 tun. Řešení takového porušení předpisů je však velmi individuální, a to jak ve Spolkové republice Německo, tak v České republice,“ dodala Böhmová.