V loňském roce dokonce poklesl počet návštěvníků pod 100tisícovou hranici, což se stalo po několika předchozích letech poprvé.
Vedení města spolu s provozovatelem pátrali po důvodech tohoto nepříznivého trendu. Na vině je podle nich několik faktorů a tím zřejmě nejzávažnějším je teplota vody.

„Projednávali jsme vývoj tržeb v bazénu i klesající návštěvnost. Jedním z důvodů by mohla být teplota vody, která se zdá některým návštěvníkům nízká. Pokud ji provozovatel ohřeje, nebude se to líbit zase sportovcům, kteří zde plavou a potřebují vodu chladnější. Sportovci se podílejí na tržbách bazénu, platí zde pronájmy. Pokud by odpadli, byli bychom s tržbami ještě níže," říká starosta Sokolova Jan Picka.

Jeho slova potvrzuje jedna z návštěvnic. „Ano, v sokolovském bazénu mi vadí chladnější voda. To samé je ale i bazénovém centru v Karlových Varech, a tak jezdím do Františkových Lázní," říká Laďka Fedorová.

Vedení města také zvažovalo, zda není dalším faktorem fakt, že dlouho nepřibyl v bazénu nový vodní prvek. Nyní jsou zde malý i velký tobogan, dvě vířivky, dětský bazén s atrakcemi a chrlič vody ve velkém bazénu. V ceně je zahrnut i vstup do parní komory. K dispozici je i sauna, která byla třetím bodem při projednávání změn. I ta by mohla být prý nová.

Součástí bazénu je i občerstvení, kam mohou návštěvníci i v plavkách. Základní vstupné na hodinu je 60, na dvě pak 80 korun. Zdražovat se podle starosty zatím nebude.

Roční návštěvost sokolovského bazénu:

2012: 114 tisíc lidí

2013: 110 tisíc lidí

2014: 108 tisíc lidí

2015: 99,8 tisíce lidí