Účast až třiceti tisíc návštěvníků očekává o víkendu město Sokolov na soutěži ohňostrojů Hurá prázdniny, kterou se loučí se školním rokem a vítá začátek prázdnin. Lidé se mohou těšit na dvoudenní nabitý program, který v lesoparku Bohemie vyvrcholí hned čtyřmi soutěžními ohňostroji z dílny českých i zahraničních tvůrců. Hlavním hostem přitom bude kapela Support Lesbiens. Vystoupí i celá řada regionálních kapel. Akce si však vynutí i omezení v dopravě.

Program Hurá prázdniny začne dnes úderem 17. hodiny hudební kolekcí, přičemž hlavním vystupujícím jsou revivalové Kroky Michala Davida. Po 22. hodině bude připraveno vystoupení nejlepších evropských metačů ohňů, takzvaná skupinová fireshow.

Hlavní dění se odehraje v sobotu, kdy vše odstartuje v 15 hodin dětským programem, plným her a soutěží, včetně hledání pokladu. Následovat budou hudební vystoupení s hvězdným hostem, skupinou Support Lesbiens. Večer pak vrcholí čtyřmi soutěžními ohňostroji. Pro mistry pyroefektů přitom budou připraveny ceny od odborné poroty a také cena diváků.

Zastoupení bude mít na soutěži i Česká republika. Ohňostroj intenzivně připravuje Pyrock z Kraslic. „Na choreografii jsme pracovali týdny. Vše máme důkladně připravené a těšíme se, až budeme moci ohňostroj odpálit. A doufáme, že uspějeme u odborné a především divácké poroty," řekl Tomáš Cvek. Konkurence podle jeho slov bude velká. „Do Sokolova přijedou opravdoví mistři s perfektní technikou. Myslím si, že lidé se mají na co těšit," doplnil. Víc už ale prozrazovat nechce, aby neovlivnil rozhodování diváků.

V souvislosti s akcí Hurá prázdniny čeká řidiče řada dopravních omezení a objížděk. Policisté doporučují zejména sokolovským občanům nejezdit do centra autem. Ti ostatní se musejí řídit jejich pokyny. V sobotu bude jako parkovacích ploch pro vozidla návštěvníků akce využita celá ulice K.H. Borovského od křižovatky s ulicí K. Čapka až po horní přechod pro chodce. Dále lze parkovat v ulici Tovární, U Divadla, na náměstí Budovatelů či na bývalé ploše autobusového nádraží. Sobotní omezení začne v 18 hodin. Objízdná trasa povede přes ulice Sokolovská a Nádražní. „Žádáme občany bydlící blízko areálu Bohemie, aby byli trpěliví a připravili se na větší pohyb osob kolem svého obydlí a zvýšený hluk," sdělil ředitel sokolovského městského domu kultury Jan Picka s tím, že návštěvníci a řidiči by zase měli respektovat pokyny policistů, strážníků a pořadatelské služby.