Z hloučků mladistvých postávajících před hernami a nonstop bary, kteří často pokřikují na kolemjdoucí, mají největší obavy obyvatelé Kraslic. Vyplývá to z dotazníkové akce, kterou radnice v lednu spustila kvůli záměru rozšířit městský kamerový systém.

Lidé by podle výsledku průzkumu také uvítali v ulicích více policistů, ale třeba jsou i pro zřízení městské policie. Nové kamery by pak podle respondentů měly kromě rizikových míst střežit i dětská hřiště.
Radnice oslovila zaměstnance velkých firem, základní i mateřské školy. Vyjádřit se mohla veřejnost i v některých supermarketech. Po týdenní anketě se zpět vrátila městu necelá stovka odpovědí. I tak je to podle radnice slušný vzorek veřejného mínění.

Lidé v Kraslicích se nejvíce obávají chodit po ulicích právě kolem heren a nonstopů. Špatný pocit bezpečí má především ve večerních hodinách z mužské populace hned padesát procent respondentů. U žen je číslo ještě vyšší, a to 59 procent. Nejrizikovější jsou podle výsledků ulice Kpt. Jaroše a Bedřicha Smetany, kde je nonstop herna a restaurace. „Zejména ve večerních hodinách se tam schází větší počet osob, mezi kterými dochází k častým potyčkám," shodují se respondenti.

Dalšími nejčastěji zmiňovanými ulicemi byly ulice Havlíčkova a Mlýnská, ve kterých bydlí Romové. „Lidé upozornili i na okolí vlakového a autobusového nádraží, kde se necítí bezpečně kvůli špatnému veřejnému osvětlení," uvedla mluvčí kraslické radnice Jitka Odehnalová.

Drtivá většina respondentů ve městě uvítá rozšíření zastaralého kamerového systému. Umístěny by podle nich měly být kamery v ulici Havlíčkova (35 %), Kpt. Jaroše (27 %), 5. května (20 %) a u vlakového nádraží (10 %). Město by pak mělo přijmout další bezpečnostní opatření. Nejčastěji si lidé přáli zřízení městské policie a navýšení počtu příslušníků policie státní.

Obyvatelé Kraslic pak volají po zrušení, nebo alespoň omezení provozu heren. Dotazníková akce také ukázala na to, že veřejnosti vadí, že kolem herny na sídlišti Sever musí denně procházet děti z mateřské školy, která sídlí v těsné blízkosti.

Pro vedení Kraslic bude výsledek ankety vodítkem. Město chce zareagovat především na provoz heren. „Budeme se vážně bavit o regulaci počtu heren v Kraslicích, a to i přesto, že oproti předpokladům výrazně vzrostl příjem z hazardu pro město," konstatoval místostarosta Kraslic Otakar Mika.
Například v roce 2012 předpokládalo město příjem z hazardu 1,1 milionu korun. Do městské kasy nakonec doputovalo o téměř dva miliony více.

V uplynulém roce byl předpoklad 2,2 milionu. Konečná suma se ale vyšplhala na 5,8 milionu. „Musíme na to reagovat. Nechceme dál přihlížet tomu, že sociální dávky končí v automatech," dodal Mika. Peníze z hazardu použije město v tomto roce především do zanedbané oblasti sportu.