Mohou oprášit vybavení a vydat se na krušnohorský Klínovec, kde oficiálně začíná zimní sezona 2018/2019. Ráno úderem deváté hodiny se na nejvyšším krušnohorském vrcholu rozjede lanovka u sjezdovky Dámská.

„Využili jsme příznivých klimatických podmínek a včas začali s první etapou zasněžování na sjezdovkách Dámská, Pařezovka a Přemostěná. Tento víkend bude v provozu lanová dráha a sjezdovka Dámská dlouhá 1 450 metrů. Je o sto procent rozšířená. Otevřeno bude po oba dny od 9:00 do 16:00,“ uvedla mluvčí skiareálu Hana Hofmanová. Provoz bude na Klínovci pouze o víkendu. „Během týdne budeme pokračovat v přípravách sjezdovek, pokud to ovšem počasí dovolí. Očekává se totiž oteplení. Pokud budou klimatické podmínky příznivé a zasněžování bude pokračovat, mohli bychom najet na denní provoz od 8. prosince. Více budeme vědět příští týden,“ poznamenala Hofmanová.

V sobotu a v neděli se bude na Dámské lyžovat za speciální ceny jízdného. Dospělí zaplatí za jeden den 450 korun, dítě 360 korun. Tři hodiny přijdou dospělé na 370 korun a dítě na 390 korun.

Sněhová děla spustilo na Sokolovsku také Skicentrum Bublava. Na zahájení lyžařské sezóny si ale budou muset vyznavači zimních sportů ještě počkat. Vlekaře totiž trápí nedostatek vody nutný pro zasněžování doufají tak, že začne pršet a zásoby vody se začnou plnit. „Spoléhat se patrně budeme muset i na přívaly přírodního sněhu,“ uvedl bublavský vlekař Jiří Lhota. Moderní rodinné skicentrum si pro návštěvníky připravilo řadu novinek. „Dopravní zařízení jsme posílili o další 180 metrů dlouhý vlek Poma. Jeho hlavním úkolem je posílit přepravní kapacitu o víkendech, svátcích a hlavních prázdninách a zajistit prostor pro výuku lyžařských kurtů,“ poukázal Lhota. Rozšíření se dočkala i půjčovna lyží a zázemí lyžařské školy. „Posílili jsme i o několik sněhových děl zasněžovací systém. Pro úpravu sjezdových tratí jsme navíc pořídili další stroj, a tak bude každodenní ranní manšestr samozřejmostí,“ dodal Lhota. Zatím podle jeho slov není možné říct, kdy se skicentrum přivítá první návštěvníky.