Největší plovárna v regionu otvírá své brány. Provozovatelé koupaliště Michal zareagovali na příznivé předpovědi meteorologů a zvou návštěvníky k vodě. Letošní léto přispěchalo o měsíc dříve než vloni. Koupaliště Michal, jehož dominantou je obrovský tobogan a trojskluzavka, otvírá již tuto sobotu. Ceny vstupného se oproti loňsku nezměnily. Do konce června platí mimosezónní ceny a o nadcházejícím víkendu je zcela zdarma i parkování u areálu.

„Bezva zpráva, už se nemohu dočkat. Doufám, že počasí vydrží co nejdéle slunečné," přeje si jedna ze studentek Klára Tomášková. Zatímco minulý rok byl nástup léta pozvolný a sezona začala pořádně až v červenci, letos to vypadá slibněji. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 9.30 do 19.30 hodin. Další dny bude otevřeno dle vývoje počasí. Provozovatelé splnili loňský slib a opravili velmi žádané atrakce na vodě.

„Zatímco loni jsme opravili velký plovoucí ledovec, letos jsme obnovili trampolíny na vodní hladině. A vrátili jsme také jednu atrakci, kterou jsme měli na vodě první sezony.Mnoho návštěvníků si jistě vybaví plovoucí Saturn s prstencem, který je zpět na Michalu," řekl správce koupaliště Karel Kotous. Základní atrakcí, kterou se koupaliště Michal liší od všech ostatních podobných areálů, je obří tobogan s trojskluzavkou. Obojí pro návštěvníky zdarma. Výška této atrakce nad úroveň terénu dosahuje 12 metrů, přitom převýšení od nástupu po vodní hladinu v dojezdovém prostoru, které návštěvník při jízdě překoná, činí úctyhodných 20 metrů. Délka toboganu je 190 metrů a délka trojskluzavky 117 metrů. Jízda po toboganu trvá téměř 40 vteřin. Jak tvrdí vedení plovárny, všechny tyto uvedené hodnoty dokládají, že se jedná o největší atrakce svého druhu ve střední Evropě.

Michal chystá opět nespočet sportovních turnajů v plážové kopané, nohejbalu i tenisu. Chybět nebude ani celorepublikový triatlon. Návštěvníci areálu koupaliště Michal mohou provozovat také windsurfing a kitesurfing. Jsou zde dětské koutky, antukové kurty, své místečko mají i nudisté. Samozřejmostí je vybavené sociální zařízení včetně převlékáren, občerstvení, ale i pítka s vodou po celém areálu. A zapomenout nelze ani na pořádnou porci muziky. Po tradičním zahajovacím koncertu, který letos okořenily například kapely Harlej a Škwor, bude letos na Michalu i tradiční Rockbeach. Ten se přesunul ze zavřené městské plovárny. „V současné době dolaďujeme detaily," potvrdil Kotous. Big beat totiž poběží během provozu koupaliště. Svoji účast na sobotu 7. června prozatím potvrdilo devět kapel.

Návštěvníci plovárny jistě ocení, že ceny vstupného zůstávají na stejné úrovni jako vloni. A to i přesto, že městské koupaliště v Sokolově je letos zavřené. Probíhá zde totiž celková rekonstrukce za 50 milionů korun. „Museli jsme zahájit práce ještě před začátkem sezony. Na druhou stranu víme, že akce bude dokončena do zahájení sezony příští," podotkl místostarosta Karel Jakobec. Větší část z oněch padesáti milionů totiž tvoří dotace a její poskytovatel určil přesné termíny dokončení prací. „Ano, víme o zavření městské plovárny a přiznám se, že spolu s počasím nám prozatím hraje vše takzvaně do karet. Snad to vydrží celou sezonu," přeje si Kotous.

Až konec sezony ukáže, zda překoná vodní nádrž Michal rekord v počtu návštěvníků za jeden den. Prvenství si prozatím drží rok 2006, kdy v jednom dni navštívilo koupaliště 3912 lidí. Město Sokolov se také rozhodlo, že zájemcům poskytne kyvadlovou dopravu od zavřeného koupaliště směrem na Vítkov a zpět. U zavřeného koupaliště je autobusová zastávka MHD, kde budou moci zájemci nastoupit a jet na koupaliště Michal. „V současné době řešíme interval spojů a také cenu, za jakou kyvadlovou dopravu poskytnout cestujícím. Zcela zadarmo ale zřejmě nebude," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. Uvažuje se o pěti až deseti korunách.

Další možností je pěší túra po cyklostezce. „V letních měsících je stezka plná cyklistů a bruslařů. Nedovedu si představit ještě davy lidí, jak se motají mezi nimi," říká jedna z bruslařek Michala Machková. A do třetice mohou jít pěší po frekventované silnici vedoucí k rychlostní komunikaci R6. „Kyvadlová doprava by mohla začít fungovat koncem června a poskytujeme tím službu lidem, kteří byli zvyklí dojít si na městské koupaliště," dodal Sedláček.