Pořadatelé překládají termíny akcí, lidé si rozmýšlejí odjezdy na víkend. Ještě v pátek dopoledne platila v regionu výstraha meteorologů, jež nabádala k povodňové bdělosti.

A víkend podle všeho nebude lepší. „Současný ráz počasí odpovídá spíš konci dubna než počátku června," srovnává Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové. „Kvůli počasí jsme změnili místo zahájení sezony na koupališti Michal, kde zahrají Mig 21 a Nightwork. Nechtěli jsme riskovat, tak jsme koncert zajistili v hale zimního stadionu v Sokolově. Stadion je otevřený už od 18 hodin, samotný koncert startuje o hodinu a čtvrt později," upozornil Vladimír Suchan, pořadatel akce, na kterou se sjíždějí lidé ze širokého okolí. „Je to dobře, pod širé nebe do deště bych asi nešla," pochvaluje nápad organizátorů Jitka Miklušová.

Změny čekají i rodiny s dětmi. Řada z nich se dnes chystala na oslavy Dne dětí, někteří z nich ale zůstanou doma. „Dětský program jsme přesunuli na příští týden," popsal situaci v Šindelové Kovařík.
Stejný krok udělali i v Oloví, kde si na oslavu svého svátku děti počkají o týden déle.

Podle meteorologů bude víkend deštivý. Předpovídají, že především v sobotu odpoledne bude poměrně intenzivně pršet. Na horách, kde už je půda téměř z 90 procent nasycená vodou, může spadnout až 30 milimetrů srážek, na některých místech dokonce až 50 milimetrů na čtvereční metr.
Teploty se mohou pohybovat mezi 12 až 16 stupni Celsia.

Déšť ztěžuje život i zemědělcům. „Pokud někdo nezasel kukuřici, může mít teď potíže. Také včelám nepřeje počasí, právě nyní je čas na opylování řepky," poukázal šéf Agrární komory v Karlovarském kraji Josef Erhard.