„Cílem je, aby byla všechna oddělení vzájemně propojená pro komfort pacientů a zejména po zdravotnické stránce v rámci kooperace jednotlivých oborů," vysvětlil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jakub Pánik.

Stávající budova, ve které sídlí dětské oddělení, je už nevyhovující a její rekonstrukce by byla příliš náročná. Jestli se pro ni najde jiné využití, se v tuto chvíli neví. Na stavbu nové v současné době probíhá výběrové řízení. Pavilon vyroste u současné hlavní budovy s označením B.

„Předpokladem je, že se v září, nebo říjnu předá staveniště. Projekční cena je dnes přibližně 430 milionů + DPH. Věříme, že tendrem dosáhneme lepší ceny," upřesnil náměstek.

Výstavba potrvá přibližně 2,5 roku a bude probíhat za plného provozu nemocnice. Pacienti se však nemusejí komplikací obávat. Stavebníci totiž nesmějí ohrozit provoz žádného z oddělení jednak kvůli pacientům, ale také zdravotníkům provádějícím náročné zákroky. „V nynější budově C plánujeme v budoucnu vybudovat lůžka následné péče, která nám v tuto chvíli citelně chybí," poznamenal Jakub Pánik. V rámci plánované investice dojde také k dokončení rekonstrukce hlavního nemocničního pavilonu, jehož první část prošla zásadní opravou za 140 milionů v roce 2012. Tam projde rozsáhlou rekonstrukcí například kuchyně.