Díky evropským dotacím se podaří letos opravit mnohem delší úsek, než tomu bylo v minulých letech, kdy se opravovalo jen podle finančních možností silničářů. Ještě letos tak dojde ke zpevnění hned čtyř úseků za vysokých dvaačtyřicet milionů korun.

Dodavatelská firma již pracuje na prvních úsecích. „Úzká silnici se zpevní a někde se i zlepší její bezpečnostní parametry," řekl ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Zdeněk Pavlas. Podle Pavlase zpevňování poškozených úseků umožňují kraji evropské dotace, bez nichž by finančně nákladné úpravy silnice byly komplikované. Hejtman Josef Novotný poznamenal, že kraj na opravy získá z ROPu 85 procent nákladů. Silnice přes Boučí je nejkratší cestou mezi Sokolovem a hranicemi s Německem. Ačkoli hlavní silnice vede přes Jindřichovice, většina místních nebo těch, kteří se spoléhají na navigaci, jezdí přes Boučí.

Úprav se dočkal i úzký vjezd do Boučí, kde si musela auta dávat přednost. „Křižovatka byla jednou z nejnebezpečnějších a docházelo zde k dopravním nehodám. Nyní se úsek rozšířil a zlepšily se i pohledové vlastnosti," doplnil Pavlas.

Kromě úseků mezi Boučím a Olovím se v rámci projektu bude pracovat i na zpevnění silnice mezi Olovím a Rotavou u takzvané Benešovy pily. Práce budou doprovázet částečné uzavírky, kdy dopravu budou řídit semafory, stejně jako je tomu nyní na úseku Oloví – Boučí. Hotovo by mělo být do konce letošního roku. Stavaři ale věří, že práce dokončí dříve.