To odstartuje novou sezonu akcí, při které je dotýkání nejen dovoleno, ale je dokonce nezbytné.


„U výstavy Road show platí, co si vyzkoušíte, tomu porozumíte," přiblížila Martina Prchalová z Městského muzea Mariánské Lázně. Návštěvníkům této poněkud netypické výstavy přibližuje svět vědy a techniky nenucenou, zábavnou a především interaktivní formou. „Úkolem návštěvníků bude zapojit všechny smysly a pomocí her a experimentů zkoumat nejrůznější fyzikální a přírodní jevy," uvedla s tím, že těšit se lidé mohou na hlavolamy, optické klamy, iluze, experimenty s elektřinou, hry s perspektivou a mnoho dalšího. Na vlastní kůži si každý může vyzkoušet, jestli jeho tělo umí vyrobit proud, jak funguje elektromagnetické dělo nebo jak moc je obtížné vyndat legendárního ježka z klece. Výstava, kterou do Mariánských Lázní zapůjčil IQ park v Liberci, odstartuje 1. března.


Road show ale není jedinou výstavou, na kterou mohou příznivci mariánskolázeňského muzea vyrazit. „Mezi další akce, které pořádáme v březnu, patří výstava Klubu výtvarníků Mariánské Lázně a filmový festival Expediční kamera. Během celovečerního promítání filmů čekají na diváky například ty nejlepší snímky o dobrodružných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy," řekla Martina Prchalová.


V nové sezóně muzeum nabídne také výstavu Svobodné zednářství v Mariánských Lázních, která bude přístupná od června. „Po této výstavě bude následovat opět hravá výstava stavebnice Merkur, kde si bude možné nejen prohlédnout výrobky z této stavebnice, ale i sestavit si stroje a předměty podle vlastní fantazie," dodala Martina Prchalová s tím, že nejlepší výtvory nebudou po odchodu návštěvníků rozmontovány, ale zařadí se také mezi exponáty.