Od roku 2013 se tohoto projektu pravidelné účastní i divadla z celé České republiky.

V Karlových Varech bude letošní Noc divadel věnovaná Becherům. V Karlovarském městském divadle bude hlavní hvězdou večera Viktor Braunreiter. „Autor Tajemství pánů Becherů pronásledován všemi! Režisérem, dramaturgyní, herci, ředitelem Becherovky, rodinou Becherů i Johannem Wolfgangem von Goethe!“ popsala sama pronásledující dramaturgyně Petra Richter Kohutová.

Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost se připojit k tvůrčímu puzení, stihomamu, ale i nočním můrám, které mohou postihnout dramatika při psaní jeho dalšího veledíla. „Je z toho koktejl sice zničující pro autora, ale k popukání pro jeho fanoušky,“ řekla Richter Kohutová s tím, že vše, co jste chtěli vědět o tom, jak vzniká inscenace Tajemství pánů Becherů, se dozvíte právě v tomto jednom unikátním večeru. A navíc budete jako jedni z mála mít šanci vidět i to, co se do inscenace nevešlo.

Můžete se těšit i na zajímavé novinky z divadelního světa. „Viktor bude mít novou košili,“ prozradila s rošťáckým úsměvem Richter Kohutová. Mezi výbuchy smíchu a obdivem nad novým ošacením moderátora se možná dozvíte i zbrusu nová odhalení o tom, jak to v divadle chodí.

Večerem v Karlovarském městském divadle vás bude provázet autor Tajemství rodu Becherů, Viktor Braunreiter. A mimo něj budou účinkovat doslova všichni, kdo mají v Činohře Karlovarského městského divadla ruce a nohy.

Neváhejte a sežeňte si lístek, protože žádná noc nebude jako tahle. Čekají vás totiž tři hodiny spektakulárního spektáklu, o kterém budete ještě dlouho vyprávět. Už v sobotu od 19 hodin.

Druhým městem, které se stalo součástí Noci divadel, je Cheb a jeho Západočeské divadlo v Chebu.

To si pro své návštěvníky připravilo doslova vyčerpávající program. „Letos máme bohatý program, ve kterém si na své přijde každý,“ uvedl umělecký šéf Zdeněk Bartoš.

Malý divadelní svátek začne už v 10:30, kdy se dozvíte, že divadlo může hrát každý.

Poté přijde na řadu workshop s loutkami, na který je vstup zdarma. Tady si budete moci vyzkoušet práci s loutkami. A pokud vás neláká práce s loutkami, můžete se vydat na prohlídku zákulisí a nahlédnout pod závoj divadelního kouzla. Během komentované prohlídky uvidíte nejedno zajímavé místo, ale dozvíte se i něco o samotném divadle. Pokud jste už viděli útroby Západočeského divadla, tak se prostě podívejte, jak se staví představení. Na vlastní oči uvidíte nelehkou práci techniků při přípravě odpoledního představení. Od stavby kulis až po osvětlení.