Pro účastníky výletů bude přichystána strojově upravená stopa v délce zhruba 30 kilometrů s možností výběru kratší trasy, k dispozici bude poradenská služba „co namazat" a pro účastníky je připraveno i drobné občerstvení, polévka i čaj, na trati i v cíli výletu. Některé další služby pro lyžaře chystají místní partneři jednotlivých výletů. Termíny výletů: 3.1.2015 Boží Dar, 31.1.2015 Abertamy, 14.2. 2015 Nové Hamry, 14.3. 2015 Klínovec.

Karlovarský kraj také vychází běžkařům vstříc, a pokud o víkendu napadne sníh, spustí na webových stránkách aktuální informace o upravenosti běžeckých tratí. „Jde o aplikaci, kde se každý lyžař dozví, kdy naposledy vyjela rolba a v jakém stavu trať je. Navíc spolupracujeme s německými rolbami, takže lyžaři budou mít informace nejen aktuální, ale přesné a kompletní," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

„Vytvoření systému jednotného značení lyžařských tras bylo definováno jako jeden z urgentních úkolů na základě zpracování Koncepce běžeckého lyžování Karlovarského kraje v roce 2012. „Každá obec v minulosti značila tratě jinak, návštěvník se musel vyznat třeba i v pěti druzích rozcestníků. To by se nyní mělo sjednotit," uvedla Eva Nduwimana z První Krušnohorské."

Tato obecně prospěšná společnost na značení tras spolupracuje s Klubem českých turistů, jejichž členové nové rozcestníky na trasy umisťují. Letos jich bylo nově instalováno devadesát, v příštím roce pak přibude sedmdesát nových.