Slavnostního otevření se dočká nové zázemí pro setkávání obyvatel ve Staré Chodovské už dnes v podvečer. Do rozvíjející se části Chodova letos město s pomocí dotací investovalo dva a půl milionu korun. Místní si za ně budou moci užívat novou pergolu s kamenným grilem nebo třeba moderní dětské hřiště.
Pergola vznikla v oblíbených prostorách v blízkosti fotbalového hřiště. Ty jsou totiž místem, kde se obyvatelé Staré Chodovské už dávno s oblibou setkávali. „Stará Chodovská jsou takové Jevany Chodova. Stěhuje se tam mnoho mladých lidí a skvěle tam funguje sousedství a setkávání mezi místními. Schází se u fotbalového hřiště, v létě grilují. To bychom chtěli i nadále podporovat a investicemi jim vyjít vstříc," vysvětlil chodovský místostarosta Patrik Pizinger. Do rozvoje příměstské části, kde aktuálně žije přes 270 lidí, už město v minulých letech investovalo v řádech milionů korun. Vzniklo tu například multifunkční hřiště.

Nyní si místní obyvatelé budou moci užívat nové masivní stoly a lavice, zastřešené pergolou. Nechybí ani kamenný gril. Děti se budou moci vyřádit na prolézačkách se skluzavkou a celé prostranství je úhledně vydlážděné. Celková investice do Staré Chodovské se tak letos vyšplhala na dva a půl milionu korun. „Větší část ale zajistila dotace z MAS Sokolovsko. Pro město z toho vyplynuly náklady kolem 700 tisíc korun," doplnil Patrik Pizinger. Jak prozradil tiskový mluvčí Chodova Martin Polák, nové prostory projdou zatěžkávací zkouškou hned druhý den v sobotu, kdy se ve Staré Chodovské bude konat oblíbený fotbalový turnaj hospodských týmů z okolí.

Slavnostní otevření a představení novinky veřejnosti je naplánováno na dnešní 17. hodinu. Bude tak předvojem kulturou nabitého víkendu, který Chodov čeká. Koná se tu totiž tradiční Vavřinecká pouť, při níž kromě tržiště a pouťových atrakcí Chodovské čeká slavnostní odhalení unikátního vitrážového okna v zasedací síni radnice nebo znovuotevření zapomenuté vyhlídky Chodaublick v Tatrovicích.