Jako každoročně se nad Karlovými Vary rozsvítí ohňostroj nad největšími lázeňskými hotely. Tři minuty po půlnoci mohou diváci světelnou show sledovat nad hotelem Imperial, po čtyřech minutách se rozsvítí nebe nad Grandhotelem Pupp. Mezi oběma hotely totiž existuje gentlemanská dohoda, že ohňostroje odpálí postupně. Menší ohňostroje ale chystají i další lázeňská sanatoria, pravidelně je mohou obdivovat hosté hotelů na Divadelním náměstí a pozadu nezůstává ani hotel Plaza naproti Grandhotelu Pupp. Nově otevřený Grandhotel Ambassador Národní dům ohňostroj nechystá, protože podle vedení hotelu by to uprostřed sevřené bytové zástavby přímo v centru města ani nebylo možné. Od ohňové show ustoupil i hotel Thermal.

Město Karlovy Vary ohňostroj už několik let nepořádá. „Víme, že je vždy připravují lázeňské hotely, a to v místech, která jsou dobře viditelná," uvedla Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

V Chebu ani v Aši žádný ohňostroj úřady nechystají, ve Františkových Lázních ale bude součástí silvestrovské Street party. Ohňostroj se uskuteční také v Mariánských Lázních, ale až 1. ledna. Město a Asociace cestovního ruchu pořádají Novoroční lampionový průvod, který vyjde v 17 hodin od hotelu Cristal Palace směrem na parkoviště u Dyleně. „Ohňostroj se uskuteční v 18 hodin na centrálním parkovišti," sdělil starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák.

O ohňostroje nebudou ochuzeni ani obyvatelé Sokolovska. Patrně největší se uskuteční na Nový rok od 18 hodin v Kraslicích.