Panující vedra vyhání lidi k vodě a jedním z takových míst je i sokolovské městské koupaliště. Zejména matkám malých dětí se však nelíbí komunikace vedoucí k oblíbené plovárně a žádají nápravu. Cesta je prý nebezpečná, protože zde chybí chodníky a přechody pro chodce u frekventované ulice. Vedení města tvrdí, že o situaci ví, ale v minulosti prý dostaly přednost jiné investiční akce.

„Myslím si, že toho město dělá hodně pro bezpečnost. Proto mě udivuje fakt, že se ještě nikdo nepozastavil nad tím, že když jdou děti nebo maminky s kočárky z koupaliště na sídliště, tak nejsou nikde chodníky, a tím pádem ani přechody pro chodce," píše starostovi Sokolova Ivana Kalkušová. Jak upřesňuje, jezdí zmíněnou ulicí každý den a hlavně o probíhajících prázdninách zde přebíhá mnoho dětí. Také matky s kočárky prý složitě kličkují k nejbližšímu chodníku na protější stranu, ke kterému ale žádný přechod nevede.

„O otázce řešení příjezdových komunikací ke koupališti a přilehlém parkovišti již bylo několikrát uvažováno, ale dostaly prioritu jiné, frekventovanější komunikace. Pokusíme se prověřit především technickou reálnost a následně bychom zařadili tuto záležitost do návrhu plánu oprav a investic komunikací na další období," slíbil vedoucí odboru správy majetku Pavel Beran. Letos spotřebovala téměř všechny finanční prostředky oprava sokolovského sídliště Vítězná, které bylo v havarijním stavu. Občanům to však nestačí a žádají alespoň přechod.

„Opravdu hodně špatně se tam přechází silnice, často chodíme ke koupališti a chodník nebo přechod nám tam velice chybí. Myslím, že je to lokalita, která je v létě hodně využívána, tak alespoň zřídit přechod pro chodce, když dostaly přednost jiné lokality," přidává se Eva Simoňáková.

„Bohužel, existující projektová příprava nenabízí vhodnou reálnou alternativu. Proto nyní prověřujeme především technické parametry (stávající inženýrské sítě a podobně) a hledáme vhodné majetkově, ekonomicky a technicky realizovatelné řešení," odpovídá Martina Hanilcová z odboru správy majetku sokolovské radnice.