Obrovského úspěchu dosáhla sokolovská základní škola v Křižíkově ulici. Uspěla totiž mezi 550 školami z celé republiky, které se zapojily do Olympijského víceboje. Odměnou jim byla včerejší návštěva olympioniků, biatlonistky Veroniky Vítkové a bývalého hokejisty a mistra světa Bohuslava Ebermanna. Přítomní školáci předvedli olympijské hlídce disciplíny, ve kterých se soutěží. A hned z toho byl republikový rekord! Deváťák Martin Turek skočil z místa 266 centimetrů a doposud vedoucího borce z jiného koutu republiky překonal o úctyhodných 18 centimetrů.

Tuto disciplínu doplnil člunkový běh a vědomostní kvíz. Porotci z olympijské hlídky byli přísní, ale spravedliví. Snažili se vštěpit školákům pravidla fair play, a tak se stalo, že byl jeden z chlapců při dvojitém přešlapu na startu skoku diskvalifikován. I tak olympijská hlídka borce ocenila. Oslovení školáci tvrdili, že je pohyb baví, cítí se při něm dobře. Zároveň se ptali Veroniky, zda mohou dosáhnout takové úrovně a úspěchů jako ona.„Já myslím, že v každém to je, jen chtít a hlavně vytrvat," povzbudila školáky olympionička. Šest tréninků týdně, každý obsahující čtyři a šest hodin pohybu. 

„Český olympijský výbor (ČOV) v rámci kampaně Česko sportuje na podporu zdravého životního stylu připravil projekt, kterým chce rozhýbat školáky," nastínila Barbora Žehanová z ČOV. Jedná se o Olympijský víceboj, který vrcholil v průběhu května. Na dosud nejaktivnější školy se zároveň vydávají olympijské hlídky se svými ambasadory, jimiž jsou vodní slalomář Vavřinec Hradilek a biatlonistka Veronika Vítková.

Zájem o účast škol v prvním ročníku Olympijského víceboje je zcela nad očekávání ČOV. Do projektu se totiž přihlásilo téměř 550 základních škol ze všech krajů republiky. Pokud by každá škola zapojila všechny své děti, šlo by o úctyhodných 150 tisíc žáků. To se pravděpodobně nestane, ale zájem je obrovský a přinesl i několik perliček.
„V jedné ze základních škol se do Olympijského víceboje dokonce zapojilo deset z osmnácti dětí osvobozených z tělocviku!" prozradila Žehanová.

Díky datům získaným z Olympijského víceboje budou odborníci moci sledovat vývoj dětí v jednotlivých ročnících, jejich sportovní výkonnost v porovnání s různými částmi republiky či statistiku výšky a váhy žáků v jednotlivých ročnících.

„V současné době neexistuje v České republice ucelená forma měření výše uvedených dat, neexistuje centrální evidence. Tuto mezeru chce Olympijský víceboj vyplnit," dodala Žehanová.