Tato komunikace, která leží v centru lázní , si kvůli špatnému stavu už dlouho koledovala o uzavření, nebo o okamžitou rekonstrukci. Město zvolilo druhou variantu a práce by zde měly začít už letos v březnu. Současně s Moravskou ulicí bude opravena i ulice Hynaisova a náměstí Svobody.

Jenomže vítěz tendru od zakázky podle náměstka Petra Bursíka (ODS) odstoupil a firma, která se umístila jako druhá, nabídla za tuto zakázku částku o devět milionů vyšší. „Původní cena byla 21 milionů korun, firma Algon, tedy druhá v pořadí, nabídla 28,7 milionu bez DPH. Práce tedy vyjdou dráž,“ uvedl náměstek Bursík.

Město si je ale vědomo toho, že opravu těchto komunikací nelze odkládat a s cenou souhlasilo. Součástí zakázky je i oprava osvětlení a také kanalizace, protože z Moravské ulice se při bouřce či silnějšímu dešti nyní stává menší potok. Vše by zde mělo bát dokončeno do října. „Musíme se navíc striktně držet pokynů památkářů, protože tyto komunikace jsou v centru karlovarské památkové zóny,“ doplnil náměstek Bursík.

Město řeší i komplikovanou místní dopravu. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) už nebudou moci auta vjet z Moravské ulice do ulice Vřídelní. „Zde bude umístěn sloupek a platit tak zde bude zákaz vjezdu,“ doplnila primátorka.