V centru Kraslic se od soboty tyčí nazdobená májka. A to na prostranství vedle kostela Božího těla, které se za poslední měsíce proměňuje v zónu pro volný čas. Není to přitom tak dlouho, co bylo místo opuštěné. Město chce v samém svém středu postupně vybudovat klidovou zónu pro veřejnost, ale zejména pro rodiny s malými dětmi.

V minulosti stála vedle kostela čistírna odpadních vod. Vodohospodářská Kraslická městská společnost ji s radnicí směnila za jiné pozemky, aby centrum města začalo ožívat. A to se děje. Například v zimě obyvatelé Kraslic společně rozsvítili vánoční strom. Na Nový rok se tam sešli a sledovali novoroční ohňostroj. Děti ze základní školy zase vítaly jaro. Prostranství v centru se už také stalo dějištěm farmářských trhů. „Je dobrým nápadem, že dění se přesunulo právě sem. Lidé mají každou akci, jak se říká, při ruce," řekl v sobotu na stavění máje Pavel Kertész. Na akcích pro veřejnost se přitom podílí s městem i krasličtí podnikatelé a třeba i Spolek přátel města Kraslice.

Radnice ale kromě stávajícího využití přišla s jasným projektem. Do konce roku vznikne na podstatné části tohoto pozemku dětské hřiště. Rodiny se mohou těšit například na atrakci vodních a lanových her. Hotovo by mělo být ještě letos. „Nechali jsme pak zpracovat projektovou dokumentaci na využití zbylé třetiny území. To naznačí, jak využijeme i to," sdělil místostarosta Kraslic Otakar Mika.

Matky zprávu vítají. Kraslice totiž v minulosti zrušily asi desítky hřišť na sídlištích, protože nesplňovala požadované směrnice. Město pak vybudovalo nové dětské hřišti na vcelku vzdálené Svatavské cestě. „Jedno hřiště je málo, i když je velice pěkné. Proto jsme všichni rádi, že přibude další," uvedla matka Hana Mesárošová.