Záchytné zařízení městské policie na ranči Vránov letos opět pořádá vánoční akci pro opuštěná zvířata. V sobotu 21. prosince tak můžete i vy přispět psům a kočkám krmením, pamlsky či nějakou hračkou pod stromeček. Odměnou bude zajímavý program či možnost svezení na koni zdarma.

„Stejně jako loni poslední předvánoční sobotu ozdobíme stromeček pro opuštěné pejsky a kočičky," zve na ranč Veronika Fazekašová ze záchytného zařízení. Od jedenácti hodin jim tam dobrovolníci mohou začít nosit dárky. „Nejvíce bychom uvítali speciální granule, například pro štěňátka. Dále konzervy a pamlsky pro pejsky, nejraději mají piškoty a sušené maso, například plíce, hrtany a další. Hodí se i vodítka, obojky, oblečky nebo pelíšky," vyjmenovala Fazekašová.

Pro všechny návštěvníky je pak připraven bohatý program. „Vystoupí dva pěvecké sbory ze Sokolova, Kolibříci ze ZUŠ a Andílci ze 6. základní školy. Nebude samozřejmě chybět ani naše cvičitelka Vanda Říhová, která s fenkou Fixou při vystoupení ozdobí vánoční stromek. Na motivy Vánoc se představí i fenka Arča," láká Fazekašová. Svou práci ukážou také policejní psi pod vedením zkušených psovodů, na své si přijdou i příznivci akční disciplíny dogfrisbee. „Navrch si děvčata z jezdeckého oddílu na koních připravila moderní vánoční pohádku. Na koních pak bude možné se zdarma svézt. Děti se mohou těšit také na Ježíškovu cestu kolem všech zvířat na ranči – oveček, oslíků nebo koz. Více se lze dozvědět také na nových internetových stránkách zařízení," uzavřela Veronika Fazekašová.