Až osm milionů korun, na školní psychology, logopedy či asistenty pedagogů, může získat město Sokolov. Nový projekt umožňuje zmíněné peníze čerpat z ministerstva školství těm městům, která uzavřela či sloučila školy. A v případě Sokolova to je bývalá 4. základní škola. Projekt zatím počítá se dvouletou spoluprací.

„Pro školy i pro rodiče žáků by to mělo zásadní význam. Zkvalitnila by se péče o školáky. Pomůže to rodičům i pedagogům," říká místostarosta Ladislav Sedláček. Školního psychologa či logopeda je prý obtížné sehnat. Sokolov už některé oslovil a získal příslib možné spolupráce. Na několika školách nyní působí jedna psycholožka.

„Spolupráce s psycholožkou je výborná. Vždy vyjde vstříc a na dětech je to znát," libuje si Radka Ševicová, učitelka z 5. ZŠ v Sokolově.„Děti i rodiče si na mě v průběhu let už zvykli. Starší žáci si chodí popovídat i sami od sebe. Vědí, že ve mě můžou mít důvěru," říká psycholožka Veronika Zemanová.

Tu si vytvořila během pětiletého působení postupně. Nejčastěji s dětmi řeší poruchy učení a rodinné problémy. „Projekt je určen všem dětem bez rozdílu. Nedělí je na ty ze sociálně vyloučených lokalit a ostatní," dodal Sedláček.