„Zatímco jinde probíhají změny postupně, v Chebu jsou skutečně skokové,“ potvrzuje Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice, pod kterou zařízení v Chebu spadá.

Modernizace začala v roce 2017 demolicí tehdejší administrativní budovy, kde vyrostl zcela nový pavilon za 480 milionů korun.
„Nejzásadnější změnou bude obrovský posun v komfortu jak pro zaměstnance nemocnice, tak pro pacienty. Navíc v samotném areálu přibude dalších 50 míst pro parkování, což zlepší i jeho dostupnost,“ podotkl.

V Chebu tak už v listopadu budou mít k dispozici zbrusu nové operační sály, novou porodnici, ale třeba i běžné pokoje, které pacientům nabídnou lepší prostředí, počínaje prostorem a konče sociálním zázemím. A to vše navíc doplní špičková technika za další stovky milionů korun. „Již v těchto dnech se v Chebu například instaluje vybavení pro moderní centrální sterilizaci a postupně se budou i samotné operační sály osazovat další špičkovou technikou,“ vysvětluje Mašek, podle kterého se tak z historické a sporadicky renovované nemocnice stane pracoviště na úrovni standardů 21. století.

V novém čtyřpatrovém pavilonu A se bude nacházet několik operačních sálů, dětská ambulance, lůžková část dětského oddělení s kapacitou 20 lůžek a také porodnice. V opraveném pavilonu B budou umístěny specializované ambulance a lůžková oddělení chirurgie, ORL i interny.