S ročním zpožděním, ale přeci jen by se měly bagry zakousnout do země a začít tak stavba parkovacího domu v sokolovské nemocnici. Dřívější jednání o ceně pozemků, které patřily kraji, připomínalo místy komedii. Nyní došlo ke směně pozemků a stavba by mohla začít na jaře příštího roku.
Sokolov dostal od Karlovarského kraje pozemky v areálu sokolovské nemocnice, na kterých těžaři ze Sokolovské uhelné plánují stavbu parkovacího domu. Město zase na kraj převedlo pozemky u krajských středních škol ve městě.
„Devadesát procent z nich je uvnitř areálu gymnázia. Kraj je bez nájmu užíval 15 let," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Výměna má odblokovat postup přípravy parkovacího domu, který je pro nemocnici nezbytný. Parkování v areálu a okolních ulicích je letitý problém se kterým se nemocnice potýká.
Těžařům nejdříve vadily přísné podmínky poté podle nich nezvykle vysoká cena za pozemek. „Dělal se kolem toho zbytečný candrbál," označil průtahy kolem stavby parkovacího domu předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné František Štěpánek. Těžařům se opakovaně nedařilo dohodnout podmínky realizace s krajským úřadem, a to i přes opakovanou deklaraci stejného zájmu a podpory projektu. Sokolovská uhelná chtěla pozemky u nemocnice od kraje koupit a postavit na nich parkovací dům za 60 milionů korun, a to ze svých soukromých peněz. Krajská vláda podle Sokolovské uhelné nadiktovala nepřijatelné podmínky a ti stavět odmítli. Šlo o to, že by museli těžaři opakovaně platit pokutu tři miliony korun v případě nedodržení termínů. To se investorovi nelíbilo už jen z principu.
Poté přišla na řadu cena za metr čtvereční. Cenu 1 500 korun, celkem 6 milionů korun, kterou určil soudní znalec, odmítla Sokolovská uhelná zaplatit. Došlo tedy k výše uvedené směně pozemků mezi krajem a Sokolovem. "Buď nemocniční pozemek Sokolovské uhelné prodáme, nebo ho směníme za jiné plochy, které bychom mohli jako město využít. Určitě se na nějaké variantě dohodneme," řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka.
Vedení nemocnice neustále řeší bezvýchodnou situaci jak klientů, tak zaměstnanců, kde mají zaparkovat své vozy. Na druhé straně to byla i sama nemocnice, která se ocitla ve svízelné situaci, když musela neustále řešit, jak řidiči parkují na zakázaných místech. I sanitky se potýkaly s problémem jak dopravit klienty.
Někteří z občanů Sokolova dokonce radili strážníkům, aby se tolik nezaměřovali na špatně parkující automobily v areálu sokolovské nemocnice a raději šli pokutovat neukázněné pejskaře ve městě. Na podněty reagují i policisté.
„Nemám opravdu radost z toho, že musíme v nemocnici rozdávat botičky, ale bohužel, pokud máme oznámení (která jsou častá), že v areálu řidiči nesprávně parkují, musíme na podnět reagovat z úřední povinnosti," sdělil Velitel strážníků Petr Kubis. Jak dodal, policisté jsou v těchto případech ohleduplní a v případě, že zjistí, že občan byl na ošetření, následné sankce jsou prý spíše symbolické.