Policejní služební pes War ho totiž pomocí čichu vystopoval a předešel tak obrovské tragédii.

„Policisté z Chebu dostali oznámení o pohřešování mladého muže, ročník 1980, který odešel z domova,“ sdělila policejní mluvčí Zdeňka Papežová. „Oznamovatelka vyslovila obavu, že chce její bývalý přítel spáchat sebevraždu. Tuto zprávu předal přes mobilní telefon a poté mobil vypnul. Bylo zde důvodné podezření, že muž svůj záměr uskuteční, protože měl sebevraždou vyhrožovat již jednou v minulosti,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Podle informací, které měli policisté k dispozici, se měl muž, který se chtěl zabít, nacházet u nějaké vyhlídky. „Policisté ihned začali pátrat po muži, nejdříve v místě jeho bydliště, pak rozšířili pátrání na všechna možná místa, kde by se muž mohl nalézat. Policejní hlídky pátraly na turistických cestách, u vyhlídek, prošly lesní cesty, restaurace, bary, herny, park u nemocnice, Antoníčkův pramen, Luna park, bývalý penzion Nimrod, okolí Farské kyselky, pátraly i v obci Prameny,“ vyjmenovala Zdeňka Papežová.

Policisté hledali i v okolí vyhlídky U Ticha, rozhledny Hamelika, hotelu Krakonoš, ale muže nikde nenašli.

Nakonec si kriminalisté vyžádali na místo psovoda se služebním psem Warem.

„Ten zachytil stopu a vedl je až k vzrostlému stromu asi 10 metrů od pěšiny, která spojuje silnici a rozhlednu Hamelika. Ve výšce skoro 5 až 6 metrů seděl muž, který měl kolem krku provaz,“ podotkla policejní mluvčí. Psovod navázal s mužem kontakt a začal se s ním bavit.

Muž sedící na stromě se rozpovídal o svých problémech. A nakonec se i ostatním policistům podařilo muže přesvědčit, aby slezl dolů. Podařilo se ho tak zachránit do dvou hodin od nahlášení.