„Zaměřujeme se na větší sourozenecké skupiny, které by jinak nemohly zůstat pohromadě, nebo by šanci vyrůstat v náhradní rodině vůbec nedostaly. Abychom vyšli vstříc i rodinám, které tak pečují o dvě nebo tři děti, rozdělili jsme jeden z velkých domů na dva byty. Každý byt má rozlohu více než 150 metrů čtverečních a je částečně zařízený," uvedla Aneta Mrázová, mluvčí SOS dětských vesniček.

Noví nájemníci se nemusí bát, že by tu o ně nebylo postaráno. Zajišťována je tu také široká paleta služeb, a to přímo v areálu, bez nutnosti dojíždění. Ty jsou určeny párům i samožadatelům.

„Nabízíme odborné vzdělávání pěstounů, odlehčovací služby, krátkodobé i dlouhodobé respitní služby i nad rámec zákona, psychologickou a další odbornou podporu," dodala Mrázová s tím, že samozřejmostí je také spolupráce se zkušenými psychology a dalšími odborníky, s podílem na úhradě jejich práce.

Také asistovaný kontakt s původní rodinou dítěte je možný v prostorách pro setkávání přímo na místě.

Dále je přímo v karlovarské vesničce zprostředkováváno doučování, organizovány zájmové a volnočasové aktivity a akce pro rodiny a děti.

„Těší mě, že můžeme poskytnout pěkný domov dalším dětem a jejich náhradním rodičům z karlovarského regionu. Byty jsou opravdu krásné a útulné. V okolním prostředí je mnoho zeleně a dětské hřiště. Přijďte se podívat," dodala Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.