Trestní oznámení na podezření usmrcení z nedbalosti včera podali rodiče, kteří jsou z náhlé smrti svého dítěte šokováni. Podle nich byla zanedbána péče a to byl důvod, proč jejich Petr po následném leteckém transportu do plzeňské nemocnice zemřel. Vinu ale karlovarská nemocnice odmítá. „Nemáme žádné důkazy o tom, že by při léčbě Petra došlo k chybě zdravotnického personálu," odmítl byť jakékoliv podezření ze zanedbání lékařské péče Vladislav Podracký, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Petrovi rodiče jsou ale přesvědčeni o opaku.

„Náš syn nebyl připojen na monitorovací přístroje. Když zkolaboval, lékaři nám tvrdili, že se jim ho podařilo resuscitovat do pěti minut. Lékař v plzeňské nemocnici nám ovšem sdělil, že zástava musela být daleko delší, protože mu úplně odumřel mozek. Syn neměl odsátou ani kanylu, kterou měl zavedenou v krku, vlastně se udusil," uvedla Petrova matka Veronika Kazdová.

Podezření rodičů na zanedbání lékařské péče ale nemocnice vyvrací. „Chlapec u nás s dýchacími obtížemi nebyl hospitalizován poprvé. Trpěl svalovou atrofií, což je závažné degenerativní onemocnění. Byl umístěn na dětském oddělení jednotky intenzivní péče a po podání antibiotik se jeho stav výrazně zlepšil. Proto byl přemístěn na normální pokoj," vysvětlil Vladislav Podracký, mluvčí KKN. A zdůraznil, že když jej sestra nalezla v bezvědomí, okamžitě byla zahájena resuscitace. „Jeho bezvědomí trvalo několik minut. Po tuto dobu byl mozek bez kyslíku a protože se jeho stav zhoršil, okamžitě byl letecky transportován do plzeňské nemocnice. Není tedy pravda, že by ležel v pokoji deset minut bez povšimnutí," doplnil mluvčí.

Rodiče si od nemocnice vyžádali veškerou zdravotní dokumentaci. Ta jim už byla zaslána a podle mluvčího byli rodiče v době synova transportu klidní a na lékařskou péči si v žádném případě nestěžovali.

„Proto nás jejich následná reakce a podání trestního oznámení velmi překvapilo," uvedl mluvčí KKN Vladislav Podracký.