Iniciátorem podpisové akce je olovský Lukáš Kričfaluši. Byl podle svých slov nespokojený s tím, že zastupitelstva začínala v 15 hodin a řada lidí je kvůli pracovním povinnostem neměla šanci stihnout. „Rozhoduje se tam přitom o spoustě důležitých věcí a následná informovanost je ze strany města špatná. Proto jsem chtěl iniciovat, aby jednání začala o několik hodin později, když lidé jsou už z práce doma," vysvětlil důvody petice. „Uspořádal jsem ji proto, že samotní zastupitelé se k tomuto kroku neměli," poznamenal.

Podpisy sbíral Kričfaluši zhruba měsíc. Na petiční archy se podepsalo asi 150 lidí. „Podpisů by bylo ještě mnohem více. Nepochopil jsem ale některé místní, kteří by se podepsali, ale měli strach z toho, že pak půjdou například s žádostí o pronájem pozemku na radnici a tam nepochodí, protože se podepsali pod petici," kroutí hlavou Kričfaluši. Ten s peticí uspěl a tento týden už jednání zastupitelů začínalo od 18 hodin. Místo v zasedací místnosti městského úřadu se konalo v olovském kulturním sále, kam se vejde více lidí. „Na radnici chodili na zastupitelstvo jen jednotlivci. Nyní přišlo téměř třicet lidí," doplnil.

Místostarosta Oloví Vladimír Opolský na petici reagoval slovy, že dříve radnice žádné jiné podněty k posunutí času jednání zastupitelů neměla. „Vyhověli jsme, i když si myslím, že postupně bude návštěvnost veřejnosti upadat. Uvidíme, kolik lidí přijde na další jednání," řekl Opolský. Musím přiznat, že v kulturním sále jsem si osobně připadal jak ztracený. Jsou to na druhou stranu moc velké prostory. Klidně ale budu na zastupitelstva chodit i večer," doplnil.

Na Sokolovsku přistoupila už v minulosti ke změně času konání zastupitelstev celá řada měst a obcí. Příkladem je Kynšperk nad Ohří nebo Kraslice. Tam si však změnu odsouhlasili sami zastupitelé. „Někteří se potýkali s tím, že kvůli zaměstnání by nestíhali začátky," uvedl místostarosta Kraslic Otakar Mika.
Změnu tamní poslanci schválili hned na ustavujícím zasedání po komunálních volbách.