Parkování v Sokolově je noční můrou řidičů. Některým vadí placená místa u polikliniky. Lidé bydlící v centru by je zase uvítali. Anebo vyhrazené stání. Jinak nemají šanci zaparkovat u svého domu.

„Zdravotnické zařízení považuji za službu občanům. K mému údivu jsem zjistil, že u polikliniky musím platit pět korun. Je to nedůstojné, chovat se takto k občanům," stěžuje si Josef Neděla. V čekárně prý tráví pravidelně několik hodin. Poté podle něj dochází k postihu nemocných lidí ze strany policistů. Město se brání tím, že díky poplatku je u polikliniky možné zaparkovat.

„Za parkoviště se platí pět korun za hodinu v případě prvních tří hodin. To je nejnižší sazba v Sokolově a jedna z nejnižších v celé republice," odpovídá starosta Sokolova Zdeněk Berka. Stanovení doby podle něj vycházelo z průzkumů a postačuje většině pacientů a ostatních návštěvníků zdravotnického zařízení k vyřízení jejich záležitostí. Pokud by se nevybíralo, návštěvníci polikliniky by neměli kde zaparkovat.

Naopak v centru nemají lidé zde bydlící šanci zaparkovat vůbec. „Bydlím v ulici Růžové náměstí a kapacita parkovišť je nedostatečná. Nestačí ani na parkování aut rezidentů. Zajímá mě, jestli město plánuje tvorbu parkovacích zón pro obyvatele ulic v centru, ať už budou placené, či nikoliv. Pokud ne, zajímaly by mě podmínky, za kterých můžu získat vyhrazené parkovací místo pro svoje vozidlo," ptá se Ondřej Vaněk.

„Vyhrazené parkovací místo pro konkrétní registrační značku vozidla zatím není možné získat. Toto je umožněno pouze zdravotně postiženým. Odpověď na zbývající část dotazu závisí na rozhodnutí zastupitelů v otázce směru, jak bude v problematice parkování koncepčně pokračováno. Návrh parkování ve městě je již zpracován v projektu, který město vlastní," sdělila Martina Hanilcová ze správy majetku.