Moderní zázemí za miliony vyrůstá v blízkosti fotbalového hřiště ve Starém Sedle. Na nedostačující zázemí si původně stěžovali sportovci z místního fotbalového klubu, projekt ale nakonec poslouží většině občanů obce. Budovu bude totiž možné využívat například i při městských slavnostech nebo setkáních seniorů.

„Zázemí pro akce bylo po pravdě řečeno doposud nedostačující. U hřiště chybělo sociální zařízení, museli jsme vždy instalovat mobilní WC a podobně," připustil starosta obce Miroslav Toncar. Staré fotbalové kabiny, které u hřiště stály již od 70. let minulého století, tak byly odsouzeny k demolici. Na jejich místě vznikne moderní zděná budova s kompletním sociálním zázemím, společenskou místností a terasou. „Sociálky budou navíc přístupné jak přímo z venku, tak zevnitř," doplnil starosta. Pořádat se tu podle něj budou různé akce obce. „Na hřišti v minulých letech proběhly dva ročníky Starosedelských slavností. Letos jsme od jejich pořádání odstoupili právě z důvodu rekonstrukce, třetího ročníku se tak lidé dočkají v létě 2015. Dále bude zázemí sloužit například místnímu skautskému oddílu Bizoni nebo pro setkávání seniorů. Ti se prozatím sdružují pod klubem seniorů v Lokti, zázemí jim tady chybí," vysvětlil Toncar s tím, že by tak mohl vzniknout potenciál i pro pořádání dalších akcí, jako je například den dětí nebo pálení čarodějnic.

Doteď se některé z akcí pořádaly v prostorách u školy. Budova nového zázemí by podle smlouvy měla být dostavěna do 15. prosince, podle starosty jsou však vyhlídky ještě optimističtější. „Podle informací od stavební firmy by budova mohla být hotova zhruba v polovině září. Současný stav tomu napovídá – už je zastřešená, uvnitř postupně vznikají dělící příčky, zvenčí je vidět prostor vyhrazený pro terasu," říká Toncar.

Náklady na projekt se vyšplhají do výše čtyř milionů korun, ze svého by město ale mělo zaplatit jen něco přes 600 tisíc korun. „Podařilo se nám získat evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. Osmdesát pět procent nákladů dotace pokryje," uzavřel Miroslav Toncar.