V největším krušnohorském skiareálu na Klínovci je slušná vrstva převážně technického sněhu. O víkendu tady budou v provozu lanovky Dámská, CineStar Express, SUZUKI a v režimu pro pěší Prima Express, kde je přeprava lyží a bobů možná. „Upraveny jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná a dětský park Primáček u Huga. Dále jsou v provozu pravidelné skibusy z Jáchymova, Božího Daru, Loučné a Háje," uvedl mluvčí střediska Adam Svačina.

Na Klínovci připadlo 10 až 15 cm nového přírodního sněhu. „Po ochlazení začneme intenzivně zasněžovat zbylé sjezdovky v areálu. Důkladně se budeme věnovat Jáchymovské sjezdovce, kterou chceme otevřít v průběhu příštího týdne. Na otevřených sjezdovkách nyní leží 60 až 80 cm sněhu, který je kombinací přírodního a technického. Sjezdovky, na kterých bude probíhat zasněžování technickým sněhem, nejsou pro lyžaře upravovány a vstup na ně je na vlastní nebezpečí. Ochranné sítě a bezpečnostní prvky budou na sjezdovkách instalovány až při uvedení do provozu," dodal Svačina.

Podmínky pro lyžování se výrazně zlepšily ve skiareálu Neklid Boží Dar. Díky sněžení a slibné předpovědi uvedeme dnes do provozu vleky a sjezdovky na Neklidu. V provozu bude celý skiareál Boží Dar Neklid. Podmínky budou na víkend pravé zimní," uvedl mluvčí střediska Filip Majkus.

Ve skiareálu Neklid bude v provozu rovněž i bufet Rumburak a Moser. První překážky nabídne také snowpark. Zima je tady, areál se naplno rozjíždí! Vlek Hranice zároveň od pátku pojede i večerní osvětlený provoz od 18.00 do 20.30 hodin. Večerní lyžování bude nadále v provozu ve dnech středa, pátek a sobota.

O zprovoznění areálu se snaží intenzivně na Plešivci. Začali tady opět se zasněžováním. „Děláme vše pro to, abychom mohli v sobotu otevřít lanovku Pstruží a sjezdovku Hanu, kde bychom rádi následně začali i s večerním lyžováním. Pokusíme se otevřít i dětský park. Pokud počasí vydrží a budeme moci nadále zasněžovat, budeme poté otevírat další sjezdovky a lanovky," uvádějí provozovatelé skiareálu na svých webových stránkách.

Velmi dobré podmínky pro lyžování jsou ve středisku Skipot v Potůčkách, kde je na sjezdovce kolem půl metru převážně technického sněhu. K dispozici je tady i večerní lyžování. Lyžovat se bude také v Perninku ve skiareálu Velflink.

Na Sokolovsku je v provozu pouze Ski Centrum Bublava Stříbrná, kam můžete zavítat denně od 9 do 20 hodin. Na svazích tam leží 35 cm sněhu. „V provozu jsou vleky Malý i Střední Bleiberg a nový dětský lyžařský park s pásem a vlekem. Mrzne a lyžování na prašanu je momentálně skvělé. Lyžařské podmínky se každou hodinou lepší. V následujících dnech dosněžíme Lesní sjezdovku a zprovozníme i lanovku," hlásil včera z Bublavy vlekař Jiří Lhota.

Chebsko má v částečném provozu otevřená obě lyžařská střediska. V Mariánských Lázních mohou lyžaři využít levou část Slalomáku a levý lyžařský vlek. Areál je otevřený každý den od 9 do 16 hodin. Zalyžovat si mohou návštěvníci Mariánských Lázní také večer, a to vždy v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu. Vynikající podmínky pro lyžování jsou v Aši, kde připadlo pár centimetrů přírodního prachového sněhu. Ašské středisko čeká na mráz, aby mohlo dosněžit prostor školičky. Pokud to dovolí počasí, pustí se do přípravy sjezdovky číslo tři.