Nepříjemná inverze, která nepustí v nížinách na oblohu slunce, zahalí téměř celý Karlovarský kraj nejméně do poloviny příštího týdne.
Navíc ji doprovodí mlha, která může místy namrzat. „S malým, patrně víkendovým protržením má být inverze až do čtvrtka," potvrdil pozorovatel plzeňského hydrometeorologického ústavu Rudolf Kovařík.

Hrátky počasí ilustroval na teplotách v tomto týdnu. „Na Klínovci bylo téměř plus deset stupňů, na stanici v Šindelové nula. Správně by ale na Klínovci mělo být minus sedm. To má na svědomí právě nízká oblačnost," vysvětlil Kovařík.

Ta může podle něj zhoršit i koncentraci polétavého prachu. „Nemá kam utéci, je jako pod deklem," poznamenal pozorovatel.

Sluníčka si lidé užijí na horách, kde budou teploty přes den dosahovat až 5 stupňů nad nulou, v noci pak klesnou na –1 až -4 stupně. Avizované teploty na následující dny zřejmě nepotěší provozovatele vleků v menších areálech v nižších polohách. „Na přírodní sníh se asi až do čtvrtka nemohou spolehnout," odhaduje Kovařík. Naopak pro výrobu umělého sněhu by mohly být v noci dobré podmínky. Na to čekají například vlekaři v horské Bublavě. Kvůli ústupu mrazů tam museli přerušit zasněžování. „Pokud udeří mrazy, bude díky nové technologii přečerpávací stanice a posílení zasněžovacího systému možné zprovoznit celý areál během několika dní," uvedl provozovatel bublavského skicentra Jiří Lhota. Ostatní lyžařské areály na Sokolovsku čekají na přívaly přírodního sněhu, neboť nedisponují zasněžovacími systémy.